با حضور مشاور رئیس‌جمهور انجام شد:

بازدید از ۲طرح شهرک‌سازی مدرن در قشم

مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و تیم همراه در ادامه بازدیدهای خود از طرح‌های عظیم عمرانی، نفت، گاز و انرژی و گردشگری قشم، از دو طرح شهرک‌های مدرن در غرب شهر قشم (پروژه‌های‌ 98 و 65هکتاری) بازدید کردند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این دو طرح مهم عمرانی، سازمان منطقه آزاد قشم به ترتیب با شرکت تجارت گذرگاه شمالی قشم در پروژه ۹۸هکتاری با ۴۷درصد و در طرح ۶۵هکتاری شرکت سرریگ بندر با ۵۳درصد، مشارکت دارد.

با اجرای سیاست واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران به عنوان سهم مشارکتی سازمان منطقه آزاد قشم شاهد هستیم که سازمان منطقه آزاد قشم در طرح‌های شهرک‌های ۹۸ و ۶۵هکتاری به ترتیب با ۷۳درصد و ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی با سرمایه‌گذاران این مجموعه‌ها مشارکت کرده است.

طبق سیاستگذاری‌های انجام شده در اجرای این شهرک‌های مدرن شهر قشم، قرار است هفت هزار و ۶۰۰نفر در پروژه ۹۸هکتاری که ساحل شمالی قشم را به ساحل جنوبی متصل می‌کند، مستقر شوند و چهار هزار و ۹۷۵نفر هم در طرح ۶۵هکتار مستقر شوند.

در طرح ۹۸هکتاری ۸.۵هکتار فضای تجاری و ۲۷هکتار فضای مسکونی ایجاد می‌شود و در شهرک ۶۵هکتاری هم ۳.۵هکتار برای امور تجاری و ۱۹.۵هکتار هم در زمینه مسکونی طراحی شده است.

براساس گزارش ارائه شده به مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی کشور و تیم همراه، زیرساخت‌های دو طرح ۹۸ و ۶۵هکتاری شامل آب، فاضلاب، انتقال پساب، شبکه آبیاری قطره‌ای برای فضای سبز، جدول‌گذاری، خیابان‌کشی، لوله‌گذاری کابل‌های شبکه برق و مخابرات، فیبر نوری، فضای سبز و ایجاد کانال برای جمع‌آوری آب‌های سطحی اجرا شده است.

با حضور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در راس هیاتی بلندپایه متشکل از محمود منزوی‌زاده مشاور امور بین‌الملل و مدیرکل حوزه دبیر شورا، اکبر افتخاری معاون تولید، صادرات و فناوری و جمعی از مدیران دبیرخانه به همراه حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد، ۹پروژه عمرانی، صنعتی و شیلاتی جزیره که با توجه به شعار امسال “رونق تولید” آماده و انتخاب شده‌اند، به بهره‌برداری رسید و از سایر پروژه‌های در دست احداث سازمان منطقه آزاد قشم نیز بازدید به عمل آمد. این پروژه‌ها به مناسبت هفته دولت و به دلیل سفر دبیر شورایعالی به سایر مناطق آزاد با یک هفته تاخیر در تاریخ سیزدهم شهریورماه‌۱۳۹۸ به بهره‌برداری رسیدند.