بازدید استاندار یزد از پروژه‌های عمرانی منطقه آزاد قشم

استاندار یزد با استقبال معاون عمرانی و جمعی از مدیران سازمان منطقه آزاد قشم از طریق اسکله شهید ذاکری وارد جزیره قشم شد و از برخی پروژه‌های عمرانی این سازمان بازدید کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدعلی طالبی یکشنبه ششم بهمن‌ماه به همراه جمعی از معاونین خود پس از ورود به شهر قشم با حضور در اسکله بهمن، از روند اجرایی طرح توسعه این اسکله بازدید کرد و در جریان مراحل اجرایی این پروژه عمرانی قرار گرفت.

در ادامه این بازدید، محرم بهاروند معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم توضیحاتی درباره اسکله‌های تجاری جزیره قشم ارائه کرد و به بیان ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری قشم در حوزه صادرات و واردات کالا پرداخت.

طرح توسعه بندر بهمن با هدف ایجاد شرایط برای پهلوگیری شناورهایی با تناژ ۱۰هزار و پنج هزار تُن و همچنین افزایش ظرفیت پهلوگیری شناورها از آذرماه سال‌۱۳۹۳ آغاز شده و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ایام دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

پهلوگیری همزمان ۱۴شناور، تسریع در تخلیه و بارگیری کالا، افزایش صادرات و واردات کالاهای مورد نیاز فعالان اقتصادی قشم از دیگر اهداف اجرای طرح بزرگ توسعه اسکله بندر بهمن است.

بازدید از روند اجرایی کمپ پارک آفتاب‌۲ شهر قشم مرحله بعدی بازدید استاندار یزد و هیات همراه از پروژه‌های عمرانی منطقه آزاد قشم بود.

فاز دوم کمپ پارک ساحلی آفتاب در مسیر ساحل جنوبی شهر قشم با اعتباری معادل ۱۰۰میلیارد ریال در فضایی به وسعت ۶هکتار در حال اجراست و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.