بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از نخستین نمایشگاه توانمندی‌های تعاون استان گیلان

سازمان منطقه آزاد انزلی در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عملکردها، فرصت‌ها و ظرفیت‌های این منطقه را برای توسعه استان گیلان به نمایش گذاشت. به گزارش اخبار آزاد مناطق، در غرفه منطقه آزاد انزلی گزارش عملکرد و توانمندی‌های سازمان منطقه آزاد انزلی در محدوده این منطقه در قالب […]

سازمان منطقه آزاد انزلی در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عملکردها، فرصت‌ها و ظرفیت‌های این منطقه را برای توسعه استان گیلان به نمایش گذاشت.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در غرفه منطقه آزاد انزلی گزارش عملکرد و توانمندی‌های سازمان منطقه آزاد انزلی در محدوده این منطقه در قالب پخش فیلم، کتاب، کتابچه، بروشور، لوح فشرده چندرسانه‌ای، اقلام تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی در حوزه‌های مختلف عمرانی، زیرساختی، صنعتی، عمران روستایی، گردشگری و سایر بخش‌ها برای آشنایی مردم، بازدیدکنندگان و مسئولین استان عرضه شده و در عین حال فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توانمندی‌های بخش خصوصی فعال در این منطقه ارائه شده است.

رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از غرفه این سازمان و سایر ادارات و نهادهای استانی حاضر در این نمایشگاه بازدید به عمل آورد و سپس به همراه اعضای هیات مدیره و معاونین سازمان، در غرفه سازمان به سوالات و پرسش‌های بازدیدکنندگان پاسخ داده و عملکرد و ظرفیت‌های این سازمان را در مسیر توسعه استان تشریح نمودند.

گفتنی است، در جریان این نمایشگاه که از ششم لغایت دوازدهم بهمن‌ماه در رشت برپا است، آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان و سالاری استاندار گیلان به همراه تعدادی از مدیران کل استانی از غرفه منطقه آزاد انزلی در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی دیدار کرده و با حضور در این غرفه، با دستاوردها، عملکرد و ظرفیت‌های این منطقه در جهت توسعه گیلان زمین در زمینه‌های مختلف آشنا شدند.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که با حضور مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی، مقامات استانی و فعالان اقتصادی بخش تعاون برگزار شد، سخنرانان دستاوردها و ظرفیت‌های واحدهای مختلف تولیدی و خدماتی تعاونی را در اقتصاد منطقه‌ای و ملی تشریح کردند.

رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به همراه اعضای هیات مدیره و معاونان سازمان از این نمایشگاه که در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به منظور عرضه دستاوردهای حوزه تعاونی در بخش‌های مختلف عمرانی، خدماتی، مواد غذایی، صنعتی، کشاورزی و صنایع دستی برپاشده، بازدید کرد و از نزدیک با توانمندی‌های فعالان بخش تعاون استان به ویژه تعاونی‌های با رویکرد صادراتی و فناور و دانش‌بنیان آشنا شد و در جریان این دیدارها بر سیاست‌های حمایتی سازمان متبوع خود در جهت پشتیبانی از فعالان بخش تعاون به ویژه با رویکرد صادراتی تاکید کرد.

لازم به ذکر است، نخستین نمایشگاه توانمندی‌های تعاونی در ۵۲غرفه توسط اتاق تعاون استان دایر شده و ۱۰شرکت تعاونی منطقه آزاد انزلی نیز در این نمایشگاه با برپایی غرفه توانمندی‌های خود را معرفی می‌کنند و علاقمندان تا ۱۲بهمن می‌توانند از این نمایشگاه تخصصی بازدید کنند.

براساس اصل چهل و چهارم قانون اساسی، تعاونی‌ها به تولیدی و توزیعی تقسیم شده و طبق قانون بخش تعاونی اقتصاد کشور، شرکت‌های تعاونی به منظور ایجاد و تامین شرایط و امکانات کار برای همه به منظور رسیدن به اشتغال کامل، پیشگیری از تمرکز و تداول و ثروت در دست افراد و گروه‌های خاص جهت تحقق عدالت اجتماعی، جلوگیری از کارفرمای مطلق شدن دولت، پیشگیری از انحصار، احتکار، تورم، اضرار به غیر، توسعه و تحکیم مشارکت و تعاون عمومی بین همه مردم در اقتصاد کشور مشغول به فعالیت می‌شوند.