بازدید مرتضی بانک از موسسه درمانی بیماران خاص کرمان

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: موسسه درمانی بیماران خاص کرمان، مجموعه‌ای بی‌نظیر و اتفاقی خاص در زمینه حمایت از بیماران خاص و سخت درمان است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک در سفر روز چهارشنبه خود به استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در بازدید از مرکز پیشگیری و درمانی دارالشفای امام رضا‌(ع) و فاز اول و دوم موسسه درمانی بیماران خاص استان کرمان و آغاز عملیات عمرانی موسسه خیریه بیماران خاص استان کرمان همزمان با تصدی استانداری کرمان توسط وی، رشد روز افزون مرکز بیماری‌های خاص استان کرمان را قابل تقدیر عنوان کرد و افزود: این تعالی در باور نمی‌گنجد و امروز این موسسه به مجموعه‌ای بزرگ، ارزشمند، بروز و با اقدامات کامل به بیماران خاص تبدیل شده است.

وی اظهار داشت: موسسه خیریه بیماران خاص استان کرمان اکنون در ۳۰هزار مترمربع با کلینیک‌های مختلف ایجاد و از نظر تجهیزات، ساختمان، خدمات و تسهیلات بسیار قوی ظاهر شده است.

مشاور رئیس‌جمهور با بیان اینکه موسسه خیریه بیماران خاص استان کرمان مجموعه‌ای بی‌نظیری است که می‌تواند الگوی ارزشمندی برای سایر استان‌ها باشد، تصریح کرد: این مجموعه می‌تواند با وجود ارتباط بین خیرین، سایر اقشار، ابتکار و نوآوری‌های ایجاد شده در استان کرمان خدمت‌رسانی کریمانه‌ای را به مردم داشته باشد.

وی گفت: بعد از دیدن خدمات انجام شده در مجموعه بیماران خاص و دارالشفای امام رضا‌(ع) در کرمان احساساتم از این همه همت کرمانی‌ها برانگیخته شد و امیدواری خودم نیز بتوانم کمکی به این مجموعه داشته باشم.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به بازدید از کلینیک‌های جامع ام‌.اس و کلیه در مجموعه دارالشفای امام رضا‌(ع) کرمان با همت علی شمسی‌نیا اشاره کرد و افزود: این مجموعه نیز بسیار مدرن است که به زودی افتتاح می‌شود.

مرتضی بانک تاکید کرد: همکاری خیرین، نیت خالص و پاک، همت بلند و علاقه وافر به مردم در مجموعه بیماران خاص و دارالشفای امام رضا‌(ع) موجب ایجاد آثاری ماندگار در این بخش شده که قطعا در تاریخ ماندگار خواهد شد.

وی گفت: موسسه خیریه ثامن الحجج و دارالشفای امام رضا‌(ع) نمونه‌ای برای دیگران است و می‌توان از این اقدامات انجام شده الگو بگیریم.

مشاور رئیس‌جمهور ادامه داد: با وجود تمام مشکلات و نامهربانی‌ها این نوع خدمات هرگز از بین نمی‌رود و در کرمان این جریان متفاوت از سایر مناطق است و خودجوش انجام می‌شود که گواه بر همت والای مردم این استان است.

مرتضی بانک با بیان اینکه من خودم را مدیون مردم کرمان می‌دانم زیرا چند برهه از زندگی‌ام را در این استان گذرانده‌ام، گفت: هر زمان به کرمان سفر می‌کنم دلبستگی‌هایم به مردم این دیار احیا می‌شود.

همچنین، مسئول امور بیماران خاص استان کرمان نیز گفت: این مرکز درمانی خیریه ظرف چند هفته آینده با کمک خیرین به بهره‌برداری می‌رسد.

علی شمسی‌نیا اظهار داشت: ۳۵هزار پروژه سلامت در بخش بیماران خاص استان کرمان با کمک خیرین و حمایت مسئولان آماده بهره‌برداری است.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی دارالشفای امام رضا‌(ع) از سال‌۸۵ آغاز شده و به دلایلی در روند اجرا وقفه پیش آمد، تصریح کرد: اکنون این طرح در سه فاز در تجهیز است و تاکنون هفت میلیارد تومان برای اجرای این طرح سلامت محور و خیر ساز هزینه شده و برای تکمیل، نیازمند ۱۵میلیارد تومان است.

شمسی‌نیا با بیان اینکه تعدادی از خیرین ازجمله خانواده جانباز مرحوم حاج ابراهیم نقوی تجهیز دارالشفای امام رضا‌(ع) کرمان را تقبل کرده‌اند از همسر و فرزندان این خیر به دلیل همراهی در ساخت این مجموعه تقدیر کرد.

مسئول امور بیماران خاص استان کرمان با اشاره به اینکه زمین دارالشفای امام رضا‌(ع) از طرف مرحوم جلیل مظهری اهدا شده است، گفت: این زمین اکنون ۱۰ تا ۱۵میلیارد تومان قیمت دارد.

شمسی‌نیا با بیان اینکه عملیات اجرایی فاز نخست دارالشفای امام رضا‌(ع) از ابتدای سال جاری آغاز شده است، اظهار داشت: یکی دیگر از خیرین به نام مرحومه مریم عبدالرحمانی منزلی را در خیابان شفا اهدا کرد که تبدیل به احسن شد و برای بیماران ام‌.اس مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت و تجهیز دارالشفای امام رضا‌(ع) از کمک‌های مردمی استفاده شده است، گفت: استاندار کرمان اخیراً این مجموعه را مورد حمایت قرار داده است.

مسئول امور بیماران خاص استان کرمان با بیان اینکه بیش از ۲۰۰میلیارد تومان برای احداث دارالشفای امام رضا‌(ع) هزینه شده، تصریح کرد: افزون بر ۶هزار بیمار تالاسمی، کلیوی و ام‌.اس در استان کرمان تحت حمایت قرار دارد.

شمسی‌نیا گفت: کلینیک تخصصی بیماران خاص در چهارراه خیرین شهر کرمان و با هشت هزار متر‌مربع زیربنا در حال احداث و تجهیز است.

وی از اقدامات و حمایت‌های مسئولان استانی بخصوص استاندار کرمان، دستگاه قضایی و امنیتی طی ماه‌های گذشته در راستای حمایت از احداث کلینیک جامع تخصصی بیماران خاص در کرمان تقدیر کرد و گفت: عملیات اجرایی مجموعه کلینیک‌های بیماران خاص سال‌ها متوقف مانده بود و اکنون با حمایت مسئولان، خیرین و بیماران و با جدیت آغاز شده و اکنون مراحل پایانی را می‌گذراند.

مسئول امور بیماران خاص استان کرمان افزود: خیرین، پزشکان، مردم و بیماران بعد از اعلام آغاز به کار کلینیک‌های بیماران خاص اعلام آمادگی کرده و به منظور کمک در این مکان حضور یافته‌اند که جای تحسین دارد.

شمسی‌نیا تصریح کرد: فاز دوم کلینیک‌های تخصصی بیماران خاص مربوط به بیماران کلیوی است که قرار است در این فاز بیماران دیابتی، فشار خون و کلیوی خدمات دریافت کنند.

وی گفت: اقدامات خوبی در کلینیک تخصصی بیماران کلیوی ارائه می‌شود به طوری که بیماران پیوند در همین کلینیک با انجام اقدامات تخصصی و آموزشی برای پیوند کلیه آماده می‌شوند.

مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی استان کرمان تاکید کرد: هم اکنون ۲۲۵بیمار کلیوی در کرمان آماده انجام پیوند هستند که به دلیل مشکلات اقتصادی این اقدام به تأخیر افتاده است.

شمسی‌نیا بیان کرد: به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که بیمار بعد از مراجعه به کلینیک‌های تخصصی کلیوی استان کرمان دغدغه دیگری برای درمان نداشته باشد.

مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی کرمان از مردم این استان خواست در صورت تمکن مالی هزینه پیوند یکی از بیماران کلیوی را تقبل کنند.

شمسی‌نیا تاکید کرد: بیش از هزار نفر طی سال‌های گذشته با همت خیرین در استان کرمان تحت پیوند کلیه قرار گرفته‌اند.

وی ماه‌های آینده را زمان شکوفایی خدمات به بیماران خاص و سخت درمان استان کرمان اعلام کرد و افزود: اقدامات زیادی در شهرستان‌های مختلف استان کرمان ازجمله کهنوج، جیرفت، زرند و بم برای سهل کردن درمان بیماران خاص و سخت درمان در حال انجام است.

مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی استان کرمان اظهار داشت: اقدامات و خدمات انجام شده در موسسه خیریه بیماران خاص استان کرمان با کمک خیرین و با عشق کمک به نیازمندان و بیماران انجام شده است.

شمسی‌نیا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه باید کاری کرد مردم به جز درد بیماری، رنج دیگری نداشته باشند، تاکید و تصریح کرد: به منظور کمک به بیماران دست یاری به سوی مسئولان، مردم و خیرین استان دراز می‌کنیم.