بانک UCO هند آماده ایجاد شبکه پرداخت با ایران

دولت هند از این پس هزینه واردات نفت از ایران را به روپیه و از طریق شعبه یک بانک ایرانی در بمبئی پرداخت می‌کند. به گزارش اخبار آزاد مناطق، دولت هند امروز تصمیم گرفت تا از طریق شعبه یک بانک ایرانی در بمبئی پول نفت وارداتی از ایران را به روپیه پرداخت کند. این تصمیم […]

دولت هند از این پس هزینه واردات نفت از ایران را به روپیه و از طریق شعبه یک بانک ایرانی در بمبئی پرداخت می‌کند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، دولت هند امروز تصمیم گرفت تا از طریق شعبه یک بانک ایرانی در بمبئی پول نفت وارداتی از ایران را به روپیه پرداخت کند. این تصمیم پس از نشست چند تن از وزرای رده بالای دولت هند با وزیر اقتصاد این کشور طی روز گذشته اتخاذ شده است.

هند اعلام کرده است که نمی‌تواند از کانال‌های بانکی موجود برای پرداخت پول نفت ایران در سایه بازگشت تحریم‌های نفتی و بانکی علیه این کشور استفاده کند.

در حال حاضر شرکت‌های هندی برای ادامه حضور در ایران از مکانیزم پرداخت یورو بین بانک مرکزی این کشور و بانک ایران و اروپا در آلمان استفاده می‌کنند. شرکت‌های پالایشی مانگالور، شرکت نفت هند و هندوستان پترولیوم بخش قابل توجهی از نفت وارداتی خود را از ایران تأمین می‌کنند. شرکت نایارا انرژی نیز ۴۰درصد از نفت خود را از ایران می‌گیرد. این شرکت هم‌اکنون تحت تسلط شرکت‌های نفتی روسیه قرار دارد.

بانک‌UCO هند از تمایل خود برای از سرگیری ایجاد کانال‌های پرداخت قدیمی خبر داده است که البته وزارت اقتصاد هند تمایلی به استفاده از برخی از آنها ندارد. پیش‌تر هند پول نفت ایران را از طریق بانک‌UCO و هالک ‌بانک ترکیه پرداخت می‌کرد.

در نشست امروز برخی وزرای هند قرار شد این کشور از بندر چابهار خرید نفت از ایران را ادامه دهد.