با بهره‌مندی از صنعت توریسم، اتکا اقتصاد کشور از نفت برداشته می‌شود

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در آئین افتتاح دومین نمایشگاه ملی گردشگری، هتلداری و صنایع دستی در سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی قشم بیان داشت: گردشگری، چابک‌ترین، کم هزینه‌ترین و اشتغال‌زاترین صنعت اقتصادی است که می‌توان از آن در تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرد. مومنی گفت: […]

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در آئین افتتاح دومین نمایشگاه ملی گردشگری، هتلداری و صنایع دستی در سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی قشم بیان داشت: گردشگری، چابک‌ترین، کم هزینه‌ترین و اشتغال‌زاترین صنعت اقتصادی است که می‌توان از آن در تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

مومنی گفت: صنعت گردشگری توان همپایی و همیاری با سایر بخش‌های  اقتصادی کشور را دارد و سازمان منطقه آزاد قشم به طرح‌های مهم این صنعت در جزیره با معرفی برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت، کمک می‌کند.

وی به سیاست کاهش هزینه‌های سفر به قشم و اقدامات انجام شده برای ارتقا کیفیت و استانداردسازی مراکز گردشگری و اقامتی در این منطقه اشاره کرد و افزود: این اقدامات با هدف تبدیل مسافر به گردشگر و توسعه پایدار در این جزیره زیبا در حال اجرا است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از آموزش و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای خدمات‌دهی به گردشگران به عنوان بخش دیگری از سیاست‌های این سازمان با هدف وارد کردن صنعت گردشگری به چرخه تامین مالی کشور یاد کرد و گفت: فعالان صنعت گردشگری قشم در دوره دولت تدبیر و امید با بهره‌مندی از دوره‌های آموزش زبان خارجی موفق به افزایش سهم جذب توریست شده‌اند.

مومنی ایجاد کاشانه‌های مهمان در روستاهای هدف گردشگری را فرصتی برای ارتقای سطح گردشگری قشم برشمرد و تاکید کرد: ارتباط مستقیم فعالان این خانه‌ها با گردشگران خارجی از طریق فناوری‌های نوین توانسته به رونق گردشگری جزیره و افزایش درآمدهای جوامع محلی کمک کند.

به گفته وی، با توجه به موهبت‌های الهی موجود در جای‌جای ایران اسلامی ازجمله ظرفیت‌های ارزشمند گردشگری جزیره قشم، در یک برنامه میان‌مدت و با استفاده از این مزیت‌ها و توان بخش خصوصی، می‌توان اتکا اقتصاد کشور از  نفت را به مسیر اقتصاد گردشگری هدایت کرد.

بنا به این گزارش، دومین نمایشگاه ملی گردشگری، هتلداری و صنایع دستی در قشم که با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور شامگاه دوشنبه افتتاح گردید تا ۱۴دی‌ماه در سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی قشم ادامه داشت.