رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد:

بخش مسافری فرودگاه پیام به طور رسمی راه‌اندازی می‌شود

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اهمیت فعالیت فرودگاه بین‌المللی پیام استان البرز گفت‌: با اقدامات انجام گرفته طی سه سال گذشته، بخش مسافری این فرودگاه به طور رسمی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، علی عابدزاده روز سه‌شنبه (۱مردادماه) در حاشیه بازدید وزرای راه و شهرسازی و ارتباطات و فناوری اطلاعات از مجموعه منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام البرز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: یکی از اقدامات موثری که در تحقق اقتصاد مقاومتی تاثیرگذار است، استفاده از ظرفیت‌های موجود در بخش حمل و نقل هوایی است‌.

وی بیان داشت: در بخش فرودگاهی سرمایه‌گذاری بسیار ارزشمندی در سال‌های اخیر در منطقه ویژه اقتصادی پیام  البرز صورت گرفته که بهره‌برداری کامل از این مجموعه می‌تواند تاثیر خوبی در حمل و نقل هوایی کشور داشته باشد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با توجه به حجم بالای مسافران در فرودگاه‌های امام خمینی‌(ره) و  مهرآباد،  فعالیت بخش مسافری و باری فرودگاه پیام می‌تواند مکمل این فرودگاه‌ها باشد.

گفتنی است، فرودگاه بین‌المللی پیام البرز که از دهه‌۷۰ فعالیت خود را در بخش باری آغاز کرده‌، طی سه سال گذشته با تلاش مسئولان کشوری و استانی زمینه استفاده مسافری از این فرودگاه فراهم شد. شهریورماه سال گذشته پروازهای مسافری این فرودگاه به صورت آزمایشی آغاز و تا آذرماه‌۹۷ ادامه داشت و شمار قابل توجهی مسافر بین کرج-‌مشهد و دیگر مناطق کشور جابه جا شد.

بنا به این گزارش، معاون اول رئیس‌جمهور به همراهی تعدادی از وزرا با هدف گشایش تعدادی پروژه عمرانی، تولیدی و خدماتی و بازدید از برخی پروژه‌های در دست ساخت در شهرستان‌های کرج، فردیس و ساوجبلاغ به استان البرز سفر کرده است.

افتتاح فاز توسعه شرکت مهندسی و ساخت لوکوموتیو مپنا در فردیس، بهره‌برداری از مجتمع پرورش ماهی البرز کاسپین در کرج، بازدید از خط ریلی قطار برقی کرج-‌هشتگرد در ساوجبلاغ و بازددید از آزاد‌راه شهید همت در کرج از برنامه‌های سفر یک روزه جهانگیری و هیات همراه آن به البرز است.

همچنین، شرکت در نشست مشترک فرماندهی اقتصاد مقاومتی و گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی از برنامه‌های این سفر یک روزه محسوب می‌شوند.