برجام به آبرو و اعتبار غرب گره خورده است

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه اعتبار و آبروی غرب در گرو برجام است، گفت: اروپا برای برای حفظ اعتبارش در جامعه بین‌الملل به دنبال حفظ برجام است. به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک عصر دوشنبه (۲۴دی‌ماه) در شورای اداری علی‌آباد کتول واقع در استان گلستان […]

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه اعتبار و آبروی غرب در گرو برجام است، گفت: اروپا برای برای حفظ اعتبارش در جامعه بین‌الملل به دنبال حفظ برجام است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک عصر دوشنبه (۲۴دی‌ماه) در شورای اداری علی‌آباد کتول واقع در استان گلستان افزود: رئیس‌جمهور آمریکا با شعارهای خطرناک و اتخاذ تصمیم‌های غیرمنتظره فردی غیرقابل پیش‌بینی و مخرب برای جامعه جهانی است و اروپا با درک این موضوع در حال فاصله گرفتن از ایالات متحده است.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با رویکرد استقلال طلبی توانست خود را طی ۴۰سال گذشته و با وجود تمام سنگ‌اندازی‌ها به جلو ببرد و در این راه هزینه‌های معنوی و مادی هم پرداخت کرد.

مشاور رئیس‌جمهور تصریح کرد: می‌خواهیم با وجود همکاری با دنیای خارج، استقلال خود را هم حفظ کنیم و تاکنون به پیشرفت‌های چشمگیری در علوم صنعتی، موشکی و هسته‌ای رسیدیم و این دستاوردها با همراهی مردم و مسئولان محقق شد.

مرتضی بانک گفت: اگر جمهوری اسلامی بخواهد به استقلال‌طلبی خود در جهان ادامه بدهد قطعا با مشکلاتی از سوی دشمنان مواجه می‌شود ولی همچنان می‌توانیم با اتحاد و همدلی داخلی شرایط را پشت سرگذاریم.

وی با تصریح بر اینکه آمریکا بار دیگر به تصمیم اشتباه خود و بی‌تاثیر بودن تحریم پی خواهد برد، افزود: دشمن با تبلیغات رسانه‌ای و بزرگ نمایی برخی مشکلات که مشابه آن در سایر کشورهای دنیا نیز وجود دارد به دنبال ایجاد نارضایتی در جامعه ایران است.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه جریانی با اتحاد صهیونیسم و آمریکا و همکاری برخی کشورهای ارتجاعی منطقه به دنبال ایجاد روح ناامیدی در جامعه است، گفت: دولت تدبیر و امید با وجود تنگناهای مالی توانست در سال‌های اخیر سالانه ۶۰۰هزار اشتغال در کشور ایجاد کند و همچنان نیز این برنامه سالانه را در دستور کار دارد و همه ما باید کمک کنیم این اهداف و سیاست‌ها زودتر و بهتر اجرایی شود.

مرتضی بانک ادامه داد: اگرچه دولت با برجام توانست سایه تحریم چندین ساله را از سر کشور بردارد و کارهای خوبی نیز در پسابرجام پیش ببرد اما امروز صهیونیست‌ها با روی کارآمدن رئیس‌جمهوری آمریکا و همکاری برخی کشورهای مرتجع به دنبال تاثیرگذاری بر این معاهده بین‌المللی هستند.

وی تصریح کرد: با این وجود برجام به عنوان یک معاهده بین‌المللی و مورد وثوق سازمان ملل که امضای کشورهای زیادی را پای خود دارد به آبرو و اعتبار غرب گره خورده و طبیعتا اروپا مایل به فروپاشی آن نیست.

 

آگاهی دولت از مشکلات اقتصادی مردم

مشاور رئیس‌جمهور همچنین گفت: دولت تدبیر و امید به مشکلات اقتصادی و گرفتاری مردم آگاه است و به دنبال کاهش این نگرانی در جامعه است و باید بتوانیم با مدیریت درست مشکلات را کاهش دهیم.

مرتضی بانک اظهار داشت: صِرف بیان مشکلات و بزرگنمایی آن نمی‌تواند گره‌گشایی از کار مردم داشته باشد بلکه برای غلبه بر این گرفتاری نیازمند اتحاد و انسجام بین مردم و مسئولان و همراهی و همگامی تمام نیروهای داخلی هستیم.

در این نشست فرماندار علی‌آباد هم با خیر مقدم به رئیس‌جمهور و اعضای دولت برای سفر به گلستان گفت: براساس آخرین گزارش فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان به تصویب هیات دولت رسیده و امیدواریم هر چه سریع‌تر عملیاتی شود.

حسن هدایتی؛ کمبود آب شرب و فقدان سخت‌افزارهای فرهنگی نظیر مجتمع فرهنگی‌-‌هنری را ازجمله خواسته‌های مردم علی‌آباد بیان کرد.

وی قرارگیری زمین‌های کشاورزی بخشی از روستاییان علی‌آباد در زمره اراضی ملی را مشکل دیگری برای کشاورزان منطقه بیان کرد و خواهان واگذاری آن به تولیدکنندگان روستایی شد.

فرماندار علی‌آباد مخالفت منابع طبیعی با ساخت تله‌کابین از سوی بخش خصوصی را از دیگر خواسته‌ها برای رونق گردشگری منطقه بیان کرد.

حجت الاسلام مهدی‌نژاد امام جمعه علی‌آباد هم پرداخت بهنگام وجه خرید محصولات کشاورزی تضمینی از کشاورزان شهرستان را خواستار شد.

رضا باقری رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علی‌آباد هم بی‌توجهی سند چشم‌انداز استان گلستان به حوزه گردشگری این شهرستان را ازجمله مشکلات عنوان و خاطرنشان کرد: شرایط طبیعی منطقه، وجود جنگل‌های هیرکانی و آبشار تمام خزه‌ای کبودوال تنها بخشی از مزیت‌های گردشگری علی‌آباد کتول است.

اسدالله قره‌خانی نماینده مردم علی‌آباد در مجلس هم با قدردانی از تصویب منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون استان گلستان در هیات دولت؛ تسریع در تامین اعتبار ساخت و توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی علی‌آباد به عنوان تنها منبع تامین برق استان را ازجمله مهم‌ترین مطالبات مردم منطقه دانست.

بنا به این گزارش، مرتضی بانک به عنوان نماینده رئیس جمهوری برای بررسی مشکلات علی‌آباد کتول به این شهرستان ۱۴۰هزار نفری در شرق استان گلستان سفر کرده بود.