برداشت عضو از بیمار مرگ مغزی و اهدا آن به بیماران نیازمند در کیش

با انجام یک جراحی موفق در بیمارستان کیش، کلیه ها و کبد مرد جوان دچار مرگ مغزی به سه بیمار دیگر اهدا شد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، روز چهارشنبه ۱۷مردادماه مرد جوان ۲۱ساله‌ای با عارضه ایست قلبی به بیمارستان کیش منتقل شد که با وجود تلاش متخصصان و کادر درمانیICU این بیمارستان و انجام […]

با انجام یک جراحی موفق در بیمارستان کیش، کلیه ها و کبد مرد جوان دچار مرگ مغزی به سه بیمار دیگر اهدا شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، روز چهارشنبه ۱۷مردادماه مرد جوان ۲۱ساله‌ای با عارضه ایست قلبی به بیمارستان کیش منتقل شد که با وجود تلاش متخصصان و کادر درمانیICU این بیمارستان و انجام عملیات احیاء متاسفانه به دلیل عدم خون رسانی به مغز در زمان ایست قلبی، دچار مرگ مغزی شد.

براساس این گزارش، در پی تایید مرگ مغزی توسط پزشکی قانونی و رضایت والدین بیمار و هماهنگی‌های انجام شده از طریق مرکز مدیریت پیوند استان فارس وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شیراز، متخصص جراحی این مرکز در کیش حضور یافته و در نهایت عمل برداشت دو کلیه و کبد این بیمار برای اهداء به دیگر بیماران نیازمند انجام شد.

با اهدای اعضای این بیمار، سه انسان دردمند و در انتظار پیوند کلیه و کبد از درد و رنج رهایی یافته و نجات پیدا می‌کنند.

اهدای عضو از مرگ مغزی سنت حسنه ایست که در سال‌های اخیر با فرهنگ‌سازی در سطح کشور ترویج یافته و قوت گرفته است. در این روند با توجه به قطعی بودن مرگ مغزی و اثبات برگشت‌ناپذیری آن با کمک اهدای اعضایی از بدن که قابلیت پیوند دارند، جان انسان‌های نیازمند نجات پیدا می‌کند.