برقراری خط پروازی جزیره قشم به مسقط عمان در ایام دهه فجر

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برقراری خط پروازی جدید فرودگاه بین‌المللی قشم به مقصد مسقط پایتخت عمان و بالعکس خبر داد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، عبدالجواد کمالی گفت: خط پروازی دوسویه فرودگاه بین‌المللی قشم به مقصد مسقط پایتخت کشور عمان همزمان با آئین‌های ویژه دهه مبارک فجر از ۱۶بهمن‌ماه […]

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برقراری خط پروازی جدید فرودگاه بین‌المللی قشم به مقصد مسقط پایتخت عمان و بالعکس خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، عبدالجواد کمالی گفت: خط پروازی دوسویه فرودگاه بین‌المللی قشم به مقصد مسقط پایتخت کشور عمان همزمان با آئین‌های ویژه دهه مبارک فجر از ۱۶بهمن‌ماه به صورت دو پرواز در هفته برقرار می‌شود.

وی با اعلام اینکه پرواز قشم به مسقط از طریق شرکت هواپیمایی قشم‌ایر انجام می‌شود، افزود: با برقراری این مسیر هوایی، پروازهای بین‌المللی فرودگاه قشم در دو مسیر دُبی و مسقط انجام خواهد شد.

کمالی گفت: با توجه به تبلیغات گسترده‌ای که برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری و صنعتی قشم در مسقط انجام داده‌ایم، پیش‌بینی می‌شود برقراری این خط هوایی موجب ارتقای فعالیت‌های اقتصادی عمانی‌ها در منطقه آزاد قشم شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: مردم کشور عمان علاقه زیادی برای سفر به ایران ازجمله منطقه آزاد قشم دارند و در کنار خط هوایی ایجاد شده به زودی خط دریایی جزیره قشم به استان مَسَندم در این کشور هم با هدف افزایش سفر گردشگران برقرار خواهد شد.

کمالی همچنین از راه‌اندازی خط هوایی در مسیر قشم به دوحه قطر و بالعکس هم به عنوان سیاست آینده سازمان منطقه آزاد قشم برای افزایش خطوط بین‌المللی فرودگاه قشم نام برد و افزود: ارتباط با دوحه با توجه به بازی‌های جام‌جهانی‌۲۰۲۲ در این کشور بسیار حائز اهیمت است.

به گفته وی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم رایزنی‌های بسیار مهمی با هدف برقرار شدن خط هوایی با دوحه قطر را با مسئولان کشور انجام داده و امیدواریم تا پایان امسال شمار خطوط بین‌المللی فرودگاه قشم به سه مسیر افزایش یابد.

عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اظهار امیدواری کرد با افزایش شمار خطوط بین‌المللی فرودگاه قشم، شاهد ارتقای سفر گردشگران و فعالان اقتصادی قطر، عمان و امارات متحده عربی به این جزیره مستعد سرمایه‌گذاری باشیم.

بنا به این گزارش، هم‌اینک به صورت روزانه یک پرواز شرکت قشم‌ایر مسافران و گردشگران را از فرودگاه بین‌المللی قشم به دُبی و از فرودگاه دُبی به فرودگاه بین‌المللی قشم منتقل می‌کند و از روز سه‌شنبه هفته جاری ۱۶بهمن‌ماه شاهد برقراری خط هوایی جدید شرکت قشم‌ایر به صورت دو پرواز در هر هفته از قشم به مقصد مسقط پایتخت عمان خواهیم بود.