برقراری پرواز آبادان-‌کیش؛ نخستین گام برای اتصال هوایی مناطق آزاد کشور

مدیر فرودگاه آبادان از تلاش برای افزایش پروازها در این فرودگاه خبر داد و گفت: برقراری پرواز کیش-آبادان-کیش از ۲۰دی‌ماه، گام نخست برای اتصال هوایی مناطق آزاد کشور به یکدیگر محسوب می‌شود. به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامرضا دهقانی‌زاده افزود: برقراری این پرواز یکی از اولین خروجی‌های جلسه فرودگاه‌های مناطق آزاد در نمایشگاه هوایی کیش […]

مدیر فرودگاه آبادان از تلاش برای افزایش پروازها در این فرودگاه خبر داد و گفت: برقراری پرواز کیش-آبادان-کیش از ۲۰دی‌ماه، گام نخست برای اتصال هوایی مناطق آزاد کشور به یکدیگر محسوب می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامرضا دهقانی‌زاده افزود: برقراری این پرواز یکی از اولین خروجی‌های جلسه فرودگاه‌های مناطق آزاد در نمایشگاه هوایی کیش است که در آن جلسه مقرر شده بود فرودگاه‌های مناطق آزاد کشور به یکدیگر متصل شوند.

دهقانی‌زاده گفت: با برقراری این پرواز، این امکان به وجود می‌آید که شهروندان کشورهای همسایه ایران بدون نیاز به ویزا به منطقه آزاد آبادان وارد شده و با پرواز، به منطقه آزاد کیش سفر کنند.

وی، از پیگیری برای برقراری پرواز به سایر مناطق آزاد نیز خبر داد و افزود: پرواز بعدی که پیگیر برقراری آن هستیم، به مقصد منطقه آزاد ماکو خواهد بود. به این طریق با همکاری مناطق آزاد اروند و ماکو، امکان برقراری تورهای ترکیبی ایران و ترکیه برای ساکنان کشورهای حاشیه خلیج فارس ایجاد می‌شود.

مدیر فرودگاه آبادان با اعلام اینکه اولین پرواز کیش-‌آبادان-‌کیش در تاریخ ۲۰دی‌ماه انجام می‌شود، گفت: این پرواز به صورت هفتگی، توسط هواپیمای‌MD شرکت هواپیمایی کیش‌ایر انجام شده و در روزهای دوشنبه و پنجشنبه برقرار خواهد بود.

دهقانی‌زاده ادامه داد: پرواز در روزهای ذکر شده، ساعت‌۱۴:۳۰ کیش را به مقصد آبادان ترک کرده و ساعت‌۱۶ در آبادان به زمین خواهد نشست. پس از آن مجددا ساعت‌۱۶:۴۵ آبادان را به مقصد کیش ترک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پرواز کیش-‌آبادان هشت ماه پیش باطل شد، گفت: در آن زمان این پرواز به علت استقبال کم مسافران و کمبود ناوگان شرکت‌های هواپیمایی قطع شد، اما اکنون با توجه به برنامه‌ریزی برای جذب مسافر خارجی، پیش‌بینی می‌شود که مورد استقبال قرار بگیرد.

 

پیگیری برای کوتاه کردن مسیر هوایی آبادان و نجف

مدیر فرودگاه آبادان در ادامه به آمار نشست و برخاست هواپیماها در این فرودگاه اشاره کرد و گفت: به طور میانگین، در روز ۲۰نشست و برخاست در فرودگاه آبادان انجام می‌شود که این عدد در ایام پیک پروازی، به ۳۶سورتی پرواز در روز نیز می‌رسد.

دهقانی‌زاده افزود: اکنون پروازهای فرودگاه آبادان به مقاصد تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، بندرعباس و کیش انجام می‌شود، اما فرودگاه آبادان با توجه به ظرفیت موجود، در صورت استقبال شرکت‌های هواپیمایی و مردم منطقه، آماده پذیرش پروازهای جدید در مسیرهای دیگر نیز هست.

وی از تلاش برای برقراری پروازهای خارجی در فرودگاه آبادان خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا یک پرواز به مقصد یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و یک پرواز به مقصد ترکیه برقرار کنیم.

مدیر فرودگاه آبادان افزود: همچنین به دنبال مجوزهایی هستیم که مدت زمان پرواز آبادان-نجف و پرواز اهواز-‌نجف را کاهش دهیم.