در سفر معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به کیش مطرح شد:

برون‌سپاری برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری به بخش خصوصی کیش

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر برون‌سپاری برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری به بخش خصوصی کیش تاکید کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدرضا رستمی در سفر خود به کیش از موسسه فرهنگی هنری الست کیش و مرکز گردشگری سلامت این جزیره بازدید نمود و با فعالان این عرصه‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در جریان بازدید از موسسه فرهنگی هنری الست کیش که ارائه دهنده خدمات فرهنگی است، بر تسریع شکل‌گیری موسسات فرهنگی و هنری در کیش تاکید کرد.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان این که رویکرد و سیاست «اقتصاد فرهنگ» در منطقه آزاد کیش، می‌تواند حرکت موسسات فرهنگی و هنری را روان‌تر، سریع‌تر و آسان‌تر کند افزود: برون‌سپاری رویدادهای فرهنگی و هنری و استفاده از ظرفیت‌های موسساتی که در جزیره کیش به ثبت رسیده‌اند، در اولویت قرار گیرد.

رستمی در بازدید از پروژه گردشگری سلامت، با اشاره به ویژگی‌ها و مزیت‌های مناطق آزاد در حوزه سلامت و جایگاه این مناطق در کشور افزود: گسترش و توسعه گردشگری سلامت به ویژه در زمینه آن دسته از خدمات درمانی که جنبه نوآوری و تولید ثروت داشته باشد، می‌تواند از محورهای اصلی فعالیت‌های مناطق آزاد در این زمینه باشد.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ارائه خدمات کیفی، مناسب و در عین حال اقتصادی در حوزه طب سنتی و مکمل را ازجمله ظرفیت‌های مناطق آزاد در بحث گردشگری سلامت عنوان و بر حمایت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد از سرمایه‌گذاران این حوزه تاکید کرد و افزود: موانع پیش پای سرمایه‌گذاران و فعالان حوزه گردشگری سلامت با سرعت برطرف می‌شود.

گفتنی است، در این دیدارها فعالان فرهنگی و هنری و فعالان حوزه گردشگری سلامت به برخی از مسائل مشکلات خودشان اشاره کردند و معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم قول مساعد داد که با انعکاس موارد مطرح شده در جهت رفع آنها، گام‌های عملی و سریع برداشته شود.