برگزاری آئین‌های گرامیداشت روز کیش با حضور مشاور رئیس‌جمهور

زنگ کیش در آستانه اجرای آئین‌های بیستم آبان، با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی کشور و غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نواخته شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در ابتدای اجرای آئین‌های روز کیش، غبار‌روبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام برای ادای احترام به مقام شامخ شهدا با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونان این سازمان، جمعی از مسئولان محلی، نظامی و انتظامی و اصحاب رسانه کیش ساعت‌۷:۳۰ در مسجد امام حسن‌(ع) انجام شد و پس از آن زنگ گرامیداشت روز کیش ساعت‌۸ با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهورو دبیر شورایعالی مناطق آزاد در محل مدرسه دولتی فرهنگ نواخته شد.

همچنین سایت کانون فارغ‌التحصیلان آموزش و پرورش کیش و تارنمای آن با هدف ارتقای سطح ارتباطات و معرفی جایگاه‌های علمی و اقتصادی جزیره کیش در مدرسه دولتی فرهنگ رونمایی شد.

با تشکیل کانون فارغ‌التحصیلان آموزش و پرورش، امکان تجدید خاطرات دوران تحصیل و احساس تعلق‌خاطر۵۵۰۰دانش‌آموز که از سال تحصیلی‌۱۳۷۱-۱۳۷۲ تاکنون در جزیره موفق به کسب دیپلم شده‌اند و امکان برگزاری همایش‌ها و مناسبت‌ها برای اعضاء این انجمن فراهم می‌شود.

پس از آن مرتضی بانک، غلامحسین مظفری و گروه همراه در مراسم اختتامیه پاکسازی سواحل کیش حدفاصل اسکله تفریحی تا پارک کیبل اسکی که به همت گروه گردشگری تاپ‌تورز با شعار «کیش زیبا-‌کیش پاک» برگزار شد؛ شرکت کردند.

در ادامه برنامه‌های بزرگداشت روز کیش، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آیین عملیات اجرایی مرکز پزشکی ورزشی مریم حضور یافتند تا ساخت این مجموعه درزمینی به متراژ ۳هزار و ۳۶مترمربع و با زیربنای ۴هزار و ۵۰۰متر در سه طبقه آغاز شود.

این مجموعه پس از بهره‌برداری شامل داروخانه، مطب پزشکان با تخصص‌های مختلف، مهدکودک برای نگهداری فرزندان بانوان ورزشکار، اتاق فیزیوتراپی، واحد اورژانس، فروشگاه لوازم و البسه ورزشی خواهد بود.

پذیره‌نویسی عرضه اوراق صکوک یکی دیگر از آئین‌های بزرگداشت بیستم آبان روز کیش بود که با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش (سهامی خاص) به مبلغ ۳هزار میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در تالار بورس کیش انجام شد که در کمتر از ۳۰ثانیه تمامی اوراق به فروش رسید.

همچنین عملیات اجرایی طرح توسعه مجتمع آموزشی مبین خلیج فارس با هزینه ۱۰۰میلیارد ریال در زمینی به وسعت ۳۵۰۰مترمربع با زیربنای چهار هزار مترمربع در ۴بلوک دو طبقه که دارای ۲۴کلاس  است؛ آغاز شد.

این طرح، برگرفته از معماری بومی و سبز به صورت حیاط مرکزی است که توسط موسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب ساخته می‌شود و فضاهای آموزشی، اداری، ارتباطی کارگاهی، غذاخوری، آزمایشگاه، سالن اجتماعات و موزه  از جمله امکاناتی است که در طرح توسعه این مجتمع پیش‌بینی شده است.