با حضور ۱۲۰فعال رسانه‌ای گیلان صورت گرفت:

برگزاری آیین نکوداشت روز خبرنگار در منطقه آزاد انزلی

در آیین پاسداشت روز خبرنگار سازمان منطقه آزاد انزلی، از پیشکسوتان رسانه گیلان زمین توسط رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان تجلیل به عمل آمد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در مراسمی که با حضور تعداد زیادی از فعالین رسانه‌ای استان گیلان در تالار فرهنگی منطقه آزاد انزلی برگزار شد، دکتر رضا مسرور، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان با اشاره به تغییرات رخ داده در این منطقه ظرف شش سال گذشته، اظهار داشت: موفقیت‌های منطقه آزاد انزلی در شاخص‌های اقتصاد مقاومتی و پروژه‌های عمرانی در سایه تلاش‌های پرسنل این سازمان، همراهی نهادها و رسانه‌های استان تحقق یافته است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و خبرنگاران تبریک گفت و با اشاره به نقش رسانه‌ها در آگاهی بخشی به افکار عمومی و جامعه تصریح کرد: در شرایط جنگ اقتصادی، رسانه‌های کشورمان با تکیه بر ظرفیت‌ها و تخصص خود، از نقش محوری در مسیر عبور از این برهه خاص برخوردار می‌باشند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نکوداشت این روز را فرصت ارزشمندی قلمداد کرد تا از جایگاه معنوی و از زحمات و تلاش‌های صادقانه اصحاب رسانه در مسیر اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه تقدیر به عمل آید و افزود: خبرنگاران، دیده‌بانان جامعه در میسر هدایت افکار عمومی نقش مهمی ایفا کرده و از طریق شناخت دقیق انتظارات و نیازهای مردم و انتقال دوسویه آن بین مردم و مسئولین نقش مهمی در تعالی کشور ایفا نموده‌اند و ارتقاء شاخص‌های آگاهی و شفافیت مرهون مساعی ارزشمند رسانه‌ها است؛ موضوعی که موجبات گسترش اعتماد و وفاق ملی و تعمیق روحیه امید در سطح جامعه می‌شود.

وی تصریح کرد: با عنایت به جایگاه رسانه‌ها به عنوان منتشر کننده اخبار و رویدادها، در بررسی کارشناسانه عملکرد نهادها و گسترش آگاهی عمومی؛ خبرنگاران از نقش محوری در دستیابی به اهداف توسعه پایدار و به ویژه افق سند چشم‌انداز توسعه ایران‌۱۴۰۴ برخوردار می‌باشند.

دکتر رضا مسرور با تجلیل از زحمات پیشکسوتان عرصه خبر استان گیلان، افزود: تعامل و همکاری رسانه‌ها در کنار بازنشر اخبار، رویدادها و توانمندی‌های منطقه آزاد انزلی قابل تقدیر است و بی‌شک رسانه‌های استان نقش موثری در بازشناسی فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی این منطقه در مسیر تحقق اهداف ترسیم شده، ایفا خواهند نمود.

گفتنی است، در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و بسته فرهنگی از زحمات ۱۲۰خبرنگار و فعال حوزه رسانه استان گیلان تجلیل به عمل آمد.