برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر در منطقه آزاد چابهار با حضور صنعتگرانی از آسیا تا اروپا

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: صنعتگرانی از آسیا تا اروپا در بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر به میزبانی چابهار شرکت می‌کنند. به گزارش اخبار آزاد مناطق، عبدالرحیم کردی اظهار کرد: بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر امسال با حضور کشورهایی از آسیای میانه، آسیای جنوبی، تا اروپا […]

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: صنعتگرانی از آسیا تا اروپا در بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر به میزبانی چابهار شرکت می‌کنند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، عبدالرحیم کردی اظهار کرد: بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر امسال با حضور کشورهایی از آسیای میانه، آسیای جنوبی، تا اروپا ۲۵ تا ۲۸بهمن‌ماه در چابهار برگزار می‌شود و صنعتگران این کشورها به همراه صنعتگران عمدتا سوزن‌دوز بلوچ دستاوردهای خود را به ‌نمایش می‌گذارند.

وی افزود: هدف ما از برگزاری این جشنواره در چابهار، برندسازی و تجاری‌سازی نقوش منحصربه‌فرد بلوچ در سوزن‌دوزی است؛ می‌خواهیم فرهنگ اصیل بلوچ تلفیقی با مد روز شود و با برند متناسبی در بازار جهانی ارائه شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر به ما این امکان را می‌دهد که پیوند‌های نقوش محلی بلوچستان که با برخی همسایگان یکسان است، مستحکم‌تر شود و با ارائه، ثبت و ضبط مناسب آن، کشور و کسی نتواند این نقوش منحصر به فرد را کپی‌برداری کند، کما اینکه به دلیل برخی اهمال‌ها تاکنون کپی‌برداری اتفاق اتفاده است.

کردی خاطرنشان کرد: یکی‌از مهم‌ترین بخش‌هایی که در این جشنواره دنبال می‌شود، تبادل هنر و دانش صنعتگران ما با صنعتگران دیگر کشورهای شرکت‌کننده است؛ در اثنای جشنواره کارگاه‌هایی پیش‌بینی شده که صنعتگران ما به ‌همراه صنعتگران دیگر کشورهای شرکت‌کننده با هم به تبادل هنر، فن و دانش می‌پردازند تا برای برند‌سازی، تجاری‌سازی و ثبت و ضبط بهتر از تجربیات و فنون هم بهره‌گیرند.