به منظور فرهنگ‌سازی اهمیت حفاظت از محیط زیست صورت گرفت:

برگزاری تور دوچرخه‌سواری هوای پاک به میزبانی منطقه آزاد انزلی

تور دوچرخه‌سواری با محوریت هوای پاک و حفظ محیط زیست به میزبانی منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، بر این اساس، ۸۰رکاب‌زن جوان و باانگیزه گیلانی، مسیر شهرهای رشت، انزلی و فومن را به سمت منطقه آزاد انزلی با شعار «هوای پاک» رکاب زدند و در فاز تجارت و گردشگری این منطقه به عنوان ایستگاه پایانی این رویداد ورزشی گردهم آمدند.

بنا بر این گزارش، همایش ورزشی فوق به منظور فرهنگ‌سازی اهمیت حفاظت از محیط زیست برگزار شد و دوچرخه‌سواران گیلان زمین در یک حرکت نمادین و زیبا، با طی کردن مسیرهای شهری، روستایی به فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی که نماد توسعه همه‌جانبه استان می‌باشد، رکاب زدند تا پیام‌آور همراهی توسعه شهری و اقتصادی با الزامات زیست محیطی در گیلان، به کل کشور باشند.

از نکات جالب توجه تور دوچرخه‌سواری فوق، اقدام هماهنگ دوچرخه‌سواران در تردد در فاز تجارت و گردشگری منطقه بود که با استقبال گردشگران و مسافرین حاضر مواجه گردید.

گفتنی است، رویداد ورزشی فوق که با شرکت ۸۰نفر از دوچرخه‌سواران گیلانی همراه بود در چارچوب همکاری‌های سازمان منطقه آزاد انزلی با فدراسیون دوچرخه‌سواری و هیات دوچرخه‌سواری گیلان از سوی مسئول همگانی هیات دوچرخه‌سواری استان و هیات دوچرخه‌سواری منطقه آزاد انزلی و با همکاری مسئولین هیات‌های دوچرخه‌سواری شهرستان‌های انزلی، فومن و مسئول بانوان هیات رشت برگزار شد.

لازم به ذکر است، پیش از این، منطقه آزاد انزلی میزبانی چندین مرحله از رقابت‌های استانی و ملی دوچرخه‌سواری در رده‌های مختلف سنی بوده است؛ موضوعی که با انتصاب یکی از مدیران سازمان به عنوان رئیس هیات دوچرخه‌سواری منطقه، از سوی رئیس فدراسیون، بیانگر عزم جدی این سازمان در توسعه ورزش‌های همگانی‌ای که ضامن سلامتی فرد، جامعه و ایجاد نشاط در خانواده‌ها و اجتماع می‌شود، است.