برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته در جزیره قشم

مدیر کشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: دومین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته در قشم با حضور هشت شرکت اروپایی و آسیایی برگزار می‌شود. به گزارش اخبار آزاد مناطق، حامد عبدالهی افزود: سه شرکت اروپایی از نروژ، یک شرکت از فرانسه و یک شرکت اسپانیایی به همراه سه شرکت آسیایی کره […]

مدیر کشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: دومین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته در قشم با حضور هشت شرکت اروپایی و آسیایی برگزار می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حامد عبدالهی افزود: سه شرکت اروپایی از نروژ، یک شرکت از فرانسه و یک شرکت اسپانیایی به همراه سه شرکت آسیایی کره جنوبی، چین و ترکیه در این نمایشگاه که از ۲۷ تا ۲۹دی‌ماه در سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی قشم برگزار می‌شود، حضور دارند.

به گفته وی، معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه آبزیان، آشنایی با آخرین فناوری‌های روز صنعت شیلات، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با محوریت شیلات و صنعت ماهیگیری، تمهیدات لازم برای برقراری تماس مستقیم فعالان داخلی و خارجی این صنعت، بخشی از اهداف این نمایشگاه است.

مدیر کشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم از صنایع کشاورزی، دامپروری و شیلاتی به عنوان ستون‌های اصلی اقتصاد مقاومتی نام برد و افزود: قشم از ظرفیت‌های بسیار خوب و بالا در زمینه تولید و ایجاد اشتغال صنایع شیلاتی برخوردار است و با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، نگاه واقع‌بینانه‌ای به صنایع شیلاتی این جزیره شده است.

وی گفت: در این نمایشگاه دارندگان تجهیزات آبزی‌پروری و پرورش ماهی در قفس، تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان غذاهای دریایی، تکثیر و تولیدکنندگان بچه‌ماهی، پرورش‌دهندگان آبزیان، فرآوران محصولات شیلاتی، تولیدکنندگان ماشین‌آلات حمل و نقل و انتقال آبزیان و فرآورده‌های شیلاتی و تولیدکنندگان خوراک آبزیان حضور دارند.

عبدالهی همچنین از بررسی فرصت های سرمایه گذاری دریا محور از جمله در صنایع دریایی-شیلات (صیادی و آبزیان)، صنایع دریایی و کشتی‌سازی، صنایع شیلاتی و پرورش آبزیان، شناسایی ذخایر آبزیان خلیج فارس به عنوان همایش‌های جانبی این نمایشگاه سه روزه در قشم نام برد.

بنا به این گزارش، متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۵۲۵۲۶۵۰ با پیش‌شماره‌۰۷۶ تماس حاصل نمایند.

شایان ذکر است؛ نخستین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته در قشم دی‌ماه سال گذشته با حضور بیش از ۳۰شرکت داخلی و خارجی در این جزیره برگزار شده بود.