با حضور 5کشور خارجی صورت می‌گیرد:

برگزاری سومین نمایشگاه بین‌المللی شیلات در قشم

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری سومین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته در این جزیره با حضور نمایندگانی از شرکت‌های داخلی و بین‌المللی خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حامد عبدالهی اظهار کرد: در این نمایشگاه علاوه بر شرکت‌های داخلی، نمایندگانی از کشورهای چین، کره جنوبی، دانمارک، مالزی و نروژ حضور خواهند داشت.

وی افزود: در شرایطی که به علت فشار تحریم‌های یکجانبه آمریکا بر فضای اقتصادی کشور، تعداد کشورهای خارجی حاضر در بسیاری از نمایشگاه‌های تخصصی کشور کاهش پیدا کرده، اما با رایزنی‌های صورت گرفته منطقه آزاد قشم میزبان نمایندگانی از پنج کشور جهان در این نمایشگاه خواهد بود.

عبدالهی تصریح کرد: معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه آبزیان، آشنایی با آخرین فناوری‌های روز صنعت شیلات، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با محوریت شیلات و پرورش آبزیان، تسهیل ارتباط مستقیم فعالان داخلی و خارجی صنعت شیلات از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: صنایع شیلاتی براساس برنامه ششم توسعه کشور، یکی از ستون‌های اصلی اقتصاد مقاومتی است و قشم با ظرفیت‌ بالا در زمینه تولید و ایجاد اشتغال در این صنعت دریایی، نقش ارزنده‌ای در صنایع شیلاتی کشور دارد.

به گفته عبدالهی، توانمندی فعالان شرکت‌کننده در این نمایشگاه در حوزه‌های پرورش میگو، ماهی در قفس و جلبک و همچنین تولید خوراک آبزیان و طیور، اسکله‌سازی و صیادی در ۵۰غرفه ارائه می‌شود.

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری دریا محور، صنایع شیلاتی و پرورش آبزیان، شناسایی ذخایر آبزیان خلیج‌فارس و… هم بخشی از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است که با حضور جمعی از صاحب‌نظران و با همکاری موسسه آموزش عالی منطقه آزاد قشم انجام می‌شود.

بنا به این گزارش، سومین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته قشم از تاریخ ۲۶ تا ۲۸دی‌ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قشم دائر می‌شود.