رئیس فدراسیون شطرنج عنوان کرد:

برگزاری مطلوب مسابقات بین‌المللی شطرنج جام فجر در چابهار

رئیس فدراسیون شطرنج از نحوه برگزاری مسابقات بین‌المللی جام فجر در چابهار، ابراز رضایت کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مهرداد پهلوان‌زاده، در گفتگو با خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، در حاشیه اختتامیه مسابقات بین‌المللی جام فجر که در چابهار که با حضور بازیکنان آماتور و استاد بزرگان شطرنج برگزار شد گفت: این مسابقات از تاریخ ۱۴ تا ۲۱بهمن ماه برگزار شد. در مجموع هفت کشور در این مسابقات شرکت کردند و جوایزی بالغ بر شصت میلیون تومان داشت. مسابقات به شکل مطلوبی برگزار شد و مهمانان رضایت داشتند.

وی در ادامه اظهار کرد: مسابقات در دو جدول، جدول استاد بزرگ‌های شطرنج و جدول شطرنج بازان آماتور برگزار شد. در جدول استادان، مسعود مصدق پور از مشهد با ‌‌۷.۵امتیاز اول شد و استاد بزرگ احسان قائم مقامی با ۷امتیاز مقام دوم را کسب کرد و آرش داغلی از گیلان هم در رده سوم قرار گرفت.

پهلوان‌زاده درباره شرایط مسابقات گفت: نحوه برگزاری مسابقات رضایت‌بخش بود و منطقه آزاد چابهار برای برگزاری و میزبانی مسابقات بین‌المللی سالانه در این منطقه زیبا، اعلام آمادگی کرد که البته این موضوع را با فدراسیون جهانی شطرنج، فیده هم در میان خواهیم گذاشت.

رئیس فدراسیون شطرنج در ادامه افزود: مسابقات شطرنج، شرایط خاصی دارد و آرامش خاصی در این مسابقات حاکم است. هیاهو و بعضی هیجانات دیگر رشته‌ها را ندارد. بازیکنان از آرامش این منطقه استقبال کردند و خدا را شکر بدون هیچ حاشیه‌ای به خوبی برگزار شد.