برگزاری نخستین همایش اصول خود اشتغالی برپایه کسب و کار مجازی در منطقه آزاد انزلی

نخستین همایش اصول خود اشتغالی برپایه کسب و کار مجازی در منطقه آزاد انزلی امروز (پنجشنبه ۲۲ شهریورماه) برگزار می‌شود. به گزارش اخبار آزاد مناطق، با حمایت این سازمان و همکاری پارک علم و فناوری استان گیلان، شرکت پویندگان نیروی شایسته (پونیشا) ارائه دهنده خدمات در حوزه کسب و کارهای مجازی و معرفی نیروهای متخصص، […]

نخستین همایش اصول خود اشتغالی برپایه کسب و کار مجازی در منطقه آزاد انزلی امروز (پنجشنبه ۲۲ شهریورماه) برگزار می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، با حمایت این سازمان و همکاری پارک علم و فناوری استان گیلان، شرکت پویندگان نیروی شایسته (پونیشا) ارائه دهنده خدمات در حوزه کسب و کارهای مجازی و معرفی نیروهای متخصص، نخستین همایش اصول خود اشتغالی برپایه توسعه کسب و کار با بهره‌گیری از فضای مجازی را روز پنج شنبه ۲۲شهریور ماه در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی منطقه آزاد انزلی برگزار می‌کند.

بنا بر این گزارش، این همایش شامل سخنرانی متخصصان این حوزه، کارگاه‌های آموزشی اصول و پنل گفت‌وگو درباره مزایا و مشکلات رایج فعالان این حوزه بوده و علاوه بر این موارد، بخشی دیگر نیز به گفت‌وگو درباره ایجاد اشتغال بدون نیاز به سرمایه‌گذاری قابل توجه برای توان‌یابان اختصاص یافته است.

گفتنی است در کنار همایش، نمایشگاهی نیز با حضور تعدادی از استارتاپ‌ها از جمله زرین‌پال، فرانش و اتباکس برگزار می‌شود تا افراد علاقه‌مند به اصول خود اشتغالی برپایه کسب و کار مجازی بتوانند مهارت‌ها و امکانات مورد نیاز خود را از آنها دریافت کنند.

در چند سال اخیر، تمایل افراد به خوداشتغالی به جهت ایجاد اشتغال بدون نیاز به سرمایه‌گذاری قابل توجه (فریلنسینگ) افزایش یافته و متناسب با آن لازم است، بستر رشد آنها نیز فراهم شود و اگرچه فریلنسرها برای خودشان کار می‌کنند، اما در این همایش تلاش می‌شود تا با انجام فعالیت در چارچوب و اصولی که دانستن آنها به پیشرفت و موفقیت بیشتر این افراد کمک می‌کند، آشنا شوند.

بنا بر این گزارش، همایش بزرگ اصول خوداشتغالی برپایه کسب و کار مجازی که اولین در نوع خود محسوب می‌شود، در منطقه آزاد انزلی برگزار و میزبان ۵۰۰نفر از افراد با تجربه و علاقه‌مندان فریلنسینگ از سراسر کشور خواهد بود.

لازم به ذکر است، اعمال معافیت هفتاد درصدی، در اختیار قرار دادن دفتر کار به صورت رایگان، اقدام به تاسیس نخستین صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر در شمال کشور، حمایت از برگزاری نمایشگاه فن بازار و رویدادهای تجاری‌سازی و معرفی شرکت‌ها در نمایشگاه‌های بین‌المللی، ایجاد بانک ایده‌های نوآور، واگذاری زمین‌های شهرک‌های صنعتی منطقه، معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان به بانک‌های عامل جهت اخذ تسهیلات و اولویت قرار دادن محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در لیست خرید اقلام مورد نیاز پروژه‌های عمرانی از مهم‌ترین فعالیت‌های شورای حمایت از نوآوری، کارآفرینی و فعالیت‌های دانش‌بنیان سازمان منطقه آزاد انزلی است.