برگزاری نشست مشترک معاونین فرهنگی دبیرخانه شورا و سازمان‌های مناطق آزاد در جزیره قشم

هفدهمین نشست مشترک معاونین و مدیران فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق سازمان‌های مناطق آزاد کشور به میزبانی منطقه آزاد قشم برگزار شد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، ارائه عملکرد سالانه و استفاده از تجربیات موفق مناطق آزاد کشور از محورهایی است که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد. در اولین روز […]

هفدهمین نشست مشترک معاونین و مدیران فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق سازمان‌های مناطق آزاد کشور به میزبانی منطقه آزاد قشم برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، ارائه عملکرد سالانه و استفاده از تجربیات موفق مناطق آزاد کشور از محورهایی است که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

در اولین روز از این گردهمایی سه روزه، چهار کارگروه در حوزه‌های توسعه صنایع فرهنگی و خلاق، فرهنگی و هنری، گردشگری و میراث فرهنگی و سلامت، آموزش و ورزش برگزار شد.

کارگروه توسعه صنایع فرهنگی و خلاق با حضور محمدرضا رستمی معاون فرهنگی و سیدسجاد نوری مدیر توسعه صنایع فرهنگی و خلاق و معاونین فرهنگی سازمان‌های مناطق آزاد، کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی با حضور سیدجواد رضوی مدیر گردشگری و میراث فرهنگی، کارگروه فرهنگی و هنری با حضور علی حسنلو مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی و کارگروه سلامت، ورزش و آموزش با حضور هانی صباغان مدیر سلامت، ورزش و آموزش دبیرخانه شورایعالی و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد کشور برگزار شد.

محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد نیز در این نشست اهمیت بررسی صنعت گردشگری را تبیین خواهد کرد و مدیران گردشگری و میراث فرهنگی، سلامت، ورزش و آموزش، فرهنگی، هنری و اجتماعی و صنایع فرهنگی و خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور هم نظرتان و پیشنهاداتی در حوزه‌های مرتبط خود ارائه خواهند کرد.

معرفی جشنواره بین‌المللی فرهنگی-‌هنری قرآنی، معرفی پروژه شهر خلاق رشت و  ضرورت ارائه برنامه براساس بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد از دیگر موضوعات نخستین روز از هفدمین نشست مشترک معاونان و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد کشور در جزیره زیبای قشم است.

 

توسعه صنایع فرهنگی و خلاق در مناطق آزاد نیازمند تمرین، گفتگو و تعامل است

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: توسعه صنایع خلاق در مناطق آزاد نیازمند رسیدن به یک تعامل حداکثری، تمرین و گفتگو است.

محمدرضا رستمی در هفدهمین گردهمایی معاونین و مدیران فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق سازمان‌های مناطق آزاد کشور در جزیره قشم افزود: نگاه جدی به ساختارها و سمت و سوی فضای فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شکل گرفته است و باید تلاش شود این ساختارها و دیدگاه‌ها در مناطق آزاد با سرزمین اصلی متمایز باشد.

رستمی ادامه داد: نگاه صرفا حمایتی به موضوع فرهنگ و هنر و صنایع خلاق در مناطق آزاد چندان موثر نخواهد بود، چراکه این موضوع تفاوت چندانی به سرزمین اصلی ندارد؛ پس مناطق آزاد می‌کوشند با ایجاد یک فضای رقابتی میان فعالان این حوزه، شرایط متمایز و متفاوتی را با استفاده از مزیت‌های قانونی مناطق آزاد فراهم کنند.

رستمی با اشاره به اینکه مسئولان کشور از مناطق آزاد انتظار دارند الگوهای نوین و موفق توسعه در مناطق آزاد اجرایی شوند، افزود: مشارکت حداکثری فعالان حوزه فرهنگ، گردشگری، هنر و صنایع خلاق در مناطق آزاد در نهایت به دستیابی یک الگوی موفق منجر خواهد شد که قابلیت تعمیم به سرزمین اصلی را دارد.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ابراز امیدواری کرد: با مشارکت تمام نهادها و دستگاه‌ها و فعالان مناطق آزاد مشکلات، موانع و چالش‌های این حوزه به یک سطح قابل توجهی از تفاهم برسد تا به توفیق در الگوسازی مدیریتی دست یابیم.

گفتنی است؛ هفدهمین گردهمایی معاونین و مدیران فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق سازمان‌های مناطق آزاد کشور به مدت سه روز از ۱۳ تا ۱۵آذرماه به میزبانی منطقه آزاد قشم برگزار می‌شود.