رئیس بندر شهید کلانتری چابهار اعلام کرد:

بندر شهید کلانتری چابهار آماده صادرات کالاهای یخچالی و ترانزیت میوه و خشکبار

رئیس بندر شهید کلانتری چابهار گفت: بندر شهید کلانتری چابهار آماده صادرات کالاهای یخچالی و ترانزیت میوه و خشکبار افغانستان به هند است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، بندر شهید کلانتری چابهار آماده صادرات کالاهای یخچالی و ترانزیت میوه و خشکبار افغانستان به هند است و بستر مناسبی بابت صادرات محصولات کشاورزی، شیلانی در راستای کمک به توسعه تولیدات داخلی ایجاد شده و در این بندر استراتژیک آماده ارائه خدمات است.

مجتبی محمدزاده رئیس بندر شهید کلانتری چابهار در این خصوص و با اشاره به آمادگی این بندر در صادرات محصولات افغانستان به هند اظهار کرد: طی سال‌های گذشته و به منظور ایجاد بستر مناسب جهت صادرات محصولات کشاورزی و شیلاتی و کمک به توسعه تولیدات داخلی، با ایجاد سایت نگهداری کانتینرهای یخچالی زمینه صادرات کالاهای یخچالی در بندر استراتژیک چابهار و از طریق بندر شهید کلانتری فراهم شده است.

وی با اشاره به همجواری بندر شهید کلانتری چابهار با سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال رونق تولید، با هم‌افزایی و تلاش‌های دو سازمان در راستای ایجاد مراکز فرآوری، بسته‌بندی محصولات کشاورزی و شیلاتی و تسهیلات مورد نیاز؛ زمینه تولید و صادرات این قبیل کالاها ایجاد شده است.

محمدزاده گفت: نقش استراتژیک بندر چابهار در اتصال امن و مقرون به صرفه کشورهای محصور در خشکی به آب‌های آزاد ازجمله کشور افغانستان، زمینه توسعه تجارت و فعالیت‌های تولیدی تجار افغان را بیش از پیش فراهم نموده است تا با بهره‌گیری از امکانات و تسهیلات فراهم شده جهت ترانزیت و صادرات محصولات خود از طریق بندر چابهار استفاده نمایند.

رئیس بندر شهید کلانتری چابهار افزود: طی هفته جاری چندین دستگاه کانتینر یخچالی حامل خرمای صادراتی و خشکبار ترانزیتی کشور افغانستان در بندر شهید کلانتری بارگیری و به مقصد کشور هند ارسال شد.