بهره‌برداری از شرکت دخانیات “توتون صنعت پارسیان قشم” با حضور مشاور رئیس‌جمهور

فاز نخست «شرکت دخانیات توتون صنعت پارسیان قشم» با حضور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر میثم تارم امام جمعه شهرشتان قشم و حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با سرمایه‌گذاری دو هزار و 500میلیارد ریالی بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مدیرعامل شرکت دخانیات توتون صنعت پارسیان قشم گفت: فاز نخست این شرکت با سرمایه‌گذاری بالغ بر دو هزار و ۵۰۰میلیارد ریال در سوله‌ای به مساحت سه هزار و ۳۰۰متر فعالیت خود را آغاز کرد.

ابراهیمی افزود: در فاز نخست فعالیت شرکت توتون صنعت پارسیان قشم اشتغال‌زایی ۱۶۸نفر پیش‌بینی شده و با بهره‌برداری نهایی این پروژه برای ۳۵۰نفر شغل ایجاد خواهد شد.

وی گفت: برای راه‌اندازی سایت اصلی شرکت دخانیات توتون صنعت پارسیان قشم در زمینی به زیربنای ۳۰هزار مترمربع در شهرک صنعتی تولا در نظر گرفته شده که تا پایان بهار‌۱۳۹۹ شاهد بهره‌برداری آن خواهیم بود.

گفتنی است، با حضور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در راس هیاتی بلند پایه متشکل از محمود منزوی‌زاده مشاور امور بین‌الملل و مدیرکل حوزه ریاست، اکبر افتخاری معاون تولید، صادرات و فناوری و جمعی از مدیران دبیرخانه به همراه حمیدرضا مومنی مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد، ۹پروژه عمرانی، صنعتی و شیلاتی جزیره که با توجه به شعار امسال “رونق تولید” آماده و انتخاب شده اند، به بهره‌برداری رسید و از سایر پروژه‌های در دست احداث سازمان منطقه آزاد قشم نیز بازدید به عمل آمد. این پروژه‌ها به مناسبت هفته دولت و به دلیل سفر دبیر شورایعالی به سایر مناطق آزاد با یک هفته تاخیر در تاریخ سیزدهم شهریورماه‌۱۳۹۸ به بهره‌برداری رسیدند.