با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در منطقه آزاد انزلی صورت گرفت:

بهره‌برداری از پروژه آموزشی-‌اداری آموزشکده شهید خدادای انزلی

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به همراه رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، ارسلان زارع استاندار گیلان و مدیران دانشگاه‌های کشور، پروژه آموزشی-‌اداری آموزشکده شهید خدادای انزلی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم با اشاره به لزوم مهارت‌افزایی دانشجویان در مسیر اشتغال مرتبط با تحصیلات دانشگاهی، افزایش ارتباط دانشگاه و صنعت در مسیر تحقق دانشگاه‌های نسل سوم که دانشگاه کارآفرین و تربیت‌کننده دانشجوی توانمند است را به عنوان رویکرد وزارتخانه متبوع خود اعلام کرد و افزود: از توسعه دانشگاه فنی و حرفه‌ای در کشور حمایت می‌کنیم و در همین راستا به این دانشگاه مجوز گسترش در سطح کشور اعطا شده، موضوعی که به سایر دانشگاه‌ها تعمیم داده نشده است.

منصور غلامی با بیان اینکه اجرای طرح مهارت‌افزایی دانشجویان ظرف دو سال اخیر با بازخوردهای خوبی مواجه شده، خواستار استمرار دوره‌های مهارتی مطابق با پیشرفت صنایع، حرفه‌ها و فناوری‌های جدید در سطح کشور شد، چراکه وجود نیروهای مهارتی و فنی با کیفیت از الزامات توسعه‌ای و پیشرفت قلمداد می‌شود.

بنا بر این گزارش، بخش آموزشی-‌اداری آموزشکده شهید خدادادی انزلی در فضایی با زیربنای هزار و ۸۰۰مترمربع در ۳طبقه و با هزینه حدود ۱۶میلیارد ریال در محدوده منطقه آزاد انزلی به بهره‌برداری رسید تا تکمیل‌کننده بخش‌های کارگاهی موجود در سطح شهر انزلی باشد تا با این افتتاح، از فضای موجود استفاده حداکثری کارگاهی صورت گیرد.

بر این اساس، مرکز آموزشی مزبور که از سال‌۱۳۷۵ شروع به کار کرده، هم‌اکنون قریب به ۱۵۰۰دانشجو در ۸رشته در مقطع کاردانی و ۳رشته نیز در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند. ازجمله رشته‌های این آموزشکده می‌توان به برق الکترونیک، مکانیک موتورهای دریایی، ناوبری، متالوژی، مکانیک خودرو، ساخت و تولید، نقشه‌کشی، مهندسی تکنولوژی خودرو و… اشاره کرد.

گفتنی است؛ علاوه بر افتتاح رسمی آموزشکده شهید خدادادی، ۳۴پروژه ساختمان دانشگاه فنی و حرفه ای نیز به صورت همزمان در ۱۷استان کشور به صورت همزمان از طریق ویدیو کنفرانس و با دستور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعتبار بالغ بر ۴۲۴میلیارد ریال و به متراژ ۳۴هزار و ۸۰۵مترمربع  به بهره‌برداری رسید.