همزمان با چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد:

بهره‌برداری از ۲۶طرح سرمایه‌گذاری با اشتغال‌زایی ۲۴۴نفر در منطقه آزاد انزلی

به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 26طرح در حوزه‌های صنعتی، غیرصنعتی، بندری، فرهنگی و اجتماعی با میزان سرمایه‌گذاری 657میلیارد ریال و اشتغال‌زایی مستقیم برای 244نفر در دهه فجر انقلاب در منطقه آزاد انزلی آغاز می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، بر این اساس در ایام فرخنده دهه فجر، ۹واحد تولیدی-صنعتی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به صورت رسمی فعالیت تولیدی خود را آغاز می‌کنند که از میان این واحدهای تولیدی، چهار واحد در حوزه پوشاک فعالیت می‌کنند، یکی از واحدها تولیدکننده جلیقه نجات و تجهیزات ایمنی کشتی می‌باشد و این در حالی است که سه واحد تولیدی دیگر در زمینه محصولات بهداشتی، بسته‌بندی محصولات غذایی و در حوزه تولید انواع روغن و قطعات خودرو شروع به کار می‌نمایند.

بنا بر این گزارش، حجم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های حوزه صنعتی که در دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند، ۴۹۰میلیارد ریال با ایجاد فرصت شغلی مستقیم برای ۲۱۰نفر می‌باشد.

از نکات جالب توجه طرح‌هایی که در دهه مبارک فجر در منطقه آزاد انزلی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند، نقش پررنگ و محوری بخش خصوصی است، که این حضور در زمینه طرح‌های غیرصنعتی مشتمل بر افتتاح یک باب انبار سرپوشیده کالای عمومی با متراژ ۵۰۰۰مترمربع و مخزن سقف ثابت روغن با ظرفیت ۷۰۰۰مترمربع نمود پیدا کرده؛ طرح‌هایی که با ۱۲۵میلیارد ریال سرمایه‌گذاری زمینه اشتغال‌زایی برای ۱۵نفر را پدید آورده است.

طرح‌های زیرساختی که با سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب در مدار خدمات‌رسانی قرار می‌گیرند، در حوزه بندری و تکمیل بخش دیگری از زیرساخت‌های مورد نیاز مجتمع بندری کاسپین است که شامل نرم‌افزار جامع بندری، پنجره واحد خدمات بندری و میز خدمت، باسکول ۸۰تنی مجتمع بندری کاسپین و سر درب وردی این مجتمع بندری می‌باشد و با صرف هزینه ۱۲میلیارد ریال از منابع این سازمان و ایجاد شغل برای ۱۴نفر، به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح می‌شوند.

از سوی دیگر و در راستای توسعه شبکه خدماتی بانکی در سطح منطقه به منظور خدمات‌رسانی به سرمایه‌گذاران و فعالین اقتصادی، شعبه بانک تجارت در مجتمع تجاری کاسپین منطقه نیز در این ایام شروع به کار خواهد نمود.

تجدید عهد با آرمان‌های شهدا و تجلیل از خانواده معزز شهداء، اجرای برنامه عصر شعر انقلاب در تالار فرهنگی، رونمایی از کتاب والدین شهدای منطقه، برپایی نمایشگاه نقاشی در تالار فرهنگی منطقه و برگزاری مسابقات ورزشی، در کنار سایر رویدادهای فرهنگی ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی در گرامیداشت چهل و یکمین فجر پیروزی انقلاب است که از سوی این سازمان در سطح منطقه برگزار می‌شود.