سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد:

بهسازی معابر و زیباسازی سواحل در جهت استقبال از گردشگران نوروزی کیش

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از سطح جزیره، بر بهسازی فضا و منظر شهری، زیباسازی سواحل و توسعه فضای سبز بلوارها و میادین جزیره برای استقبال از گردشگران نوروزی تاکید کرد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، سعید پورزادی به همراه جمعی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، در بازدید از سطح جزیره، زیباسازی سواحل گردشگرپذیر ازجمله حدفاصل کلبه هور تا کشتی یونانی را در دستورکار فوری قرار داد.

وی در این خصوص اظهار داشت: اصلاح و نصب پایه چراغ روشنایی، توسعه فضای سبز، بهسازی و ایجاد امکانات بازی کودکان، ساخت آلاچیق‌های متناسب با اقلیم کیش، نوسازی مبلمان شهری و نورپردازی مناسب در سواحل گردشگری کیش، موجب تسهیل دسترسی ساکنان و گردشگران و بهره‌مندی آنها از مواهب طبیعی می‌شود.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش همچنین در بازدید از اسکه تفریحی سفین، دستورات لازم درخصوص تعمیر ‌و نگهدای این اسکله، ساماندهی جایگاه‌های فروش اغذیه، بلیت شناورهای تفریحی و جلوگیری از ورود خودرو به حریم اسکله را صادر کرد.

پورزادی در ادمه، از منطقه مسکونی سفین جدید بازدید کرد و این منطقه به دلیل سیمای ناهمگون با بافت جزیره و ساختار نامناسب روشنایی معابر، در طرح ساماندهی سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفت.

وی در این بازدید با تاکید بر حفظ بافت‌های قدیمی کیش و تاثیر آن بر جذب گردشگر، خواستار در اولویت قرار گرفتن اقداماتی ازجمله اصلاح روشنایی و ساماندهی توزیع برق، اجرای سنگ فرش، زیباسازی و بهسازی بافت منطقه سفین جدید در حوزه عمرانی کیش شد.

در ادامه این بازدید، سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش از روند آماده‌سازی ورزشگاه المپیک کیش و زمین‌های فوتبال مطلع شد و بر تسریع عملیات اجرایی طرح‌های ورزشی تاکید کرد. همچنین ساماندهی محوطه، تامین روشنایی و حفظ و گسترش فضای سبز این مجموعه را به متولیان امر ارجاع داد.

تعمیر و نگهداری اسکله بزرگ تفریحی، یکی دیگر از اقدامات عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش است که سعید پورزادی در بازدید از این اسکله، نکات لازم برای اجرای این مهم را به مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش یادآور شد.

گفتنی است، چمن هیبریدی زمین فوتبال شماره‌یک کیش به صورت کامل اجرا شده و آمادگی میزبانی از مسابقات را دارد؛ در کنار آن ساخت پیست تارتان و سیستم زهکشی و آبیاری این مجموعه با روش‌های نوین انجام شده است.

براساس این گزارش، بهسازی فضای پیرامونی، اصلاح سیستم روشنایی و افزایش فضای رختکن ورزشکاران از ۴۰۰مترمربع به ۱۳۰۰مترمربع نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه می‌باشد.

گفتنی است، در بازدید سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش از سواحل مرجان (حافظیه)، نکات اجرایی لازم جهت زیباسازی محوطه، حفظ سیمای شهری و جلوگیری از سد معبر، به مدیران حوزه مربوطه ارجاع گردید.