بودجه سال‌۹۸ و اصلاحیه بودجه سال‌۹۷ سازمان‌های مناطق آزاد تصویب شد

جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به سختی‌ها و دشواری‌های اقتصادی در سال جاری گفت: مسائل و مشکلات اقتصادی در سال‌۹۷ باعث شد که مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی کشور نیز با برخی محدودیت‌ها مواجه […]

جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به سختی‌ها و دشواری‌های اقتصادی در سال جاری گفت: مسائل و مشکلات اقتصادی در سال‌۹۷ باعث شد که مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی کشور نیز با برخی محدودیت‌ها مواجه شوند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تقدیر و تشکر از تلاش‌ها و زحمات مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی و رؤسای مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی کشور در سال جاری، اظهار امیدواری کرد در سال‌۹۸ با بهبود شرایط اقتصادی کشور شرایط بهتری برای فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد فراهم شود.

در این جلسه که وزیر دادگستری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، استاندار سیستان و بلوچستان و برخی معاونین و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی نیز حضور داشتند، بودجه سال‌۱۳۹۸ و اصلاحیه بودجه سال‌۱۳۹۷ سازمان‌های مناطق آزاد تجاری صنعتی به تصویب رسید.

در این جلسه همچنین طرح جامع مناطق ویژه اقتصادی شیراز و گرمسار و طرح جامع منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی و نیز طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان منطقه آزاد قشم مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

افزایش سرمایه سازمان منطقه آزاد ماکو، افزایش محدوده منطقه آزاد چابهار، تغییر گرایش منطقه ویژه اقتصادی کازرون و تعیین سازمان مسئول، محدوده و گرایش مجاز منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه نیز از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و به تصویب رسید.