تاکید در تسریع روند ساخت اسکله «رو-رو» مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی

دکتر رضا مسرور سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی از روند ساخت اسکله رو-رو که از سوی قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) کشور در مجتمع بندری کاسپین در حال ساخت می‌باشد، بازدید به عمل آورد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در جریان این بازدید که معاونین و مدیران سازمان حضور داشتند، مدیران قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) به ارائه گزارشی از روند احداث پروژه پرداختند و سرپرست سازمان با تاکید بر نقشی که اسکله رو-رو می‌تواند در تسهیل و تسریع فرآیندهای تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندری کاسپین ایفا نماید، بر لزوم تسریع در ساخت اسکله مزبور تصریح کرده و اظهار امیدواری نمود که با توجه به وجود همگرایی میان سازمان و قرارگاه و توانمندی عملیاتی موجود، این طرح مهم بندری-‌ترانزیتی که دارای اثرگذاری‌های مثبت در حمل و نقل بین‌المللی کشورمان است، تا پایان سال آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

از نکات جالب توجه این بازدید، همزمانی پهلوگیری بیست و سومین کشتی در مسیر کریدور چین، قزاقستان، ایران بود که محموله‌های کانتینری مشتمل بر کالا و مواد اولیه واحدهای تولیدی کشور را وارد کشور نمود.

لازم به ذکر است، براساس توافق‌نامه‌ای که شهریورماه سال جاری میان سازمان منطقه آزاد انزلی و فرماندهی قرارگاه خاتم‌ الانبیاء(ص) منعقد شد، عملیات ساخت اسکله رو-رو و پسکرانه مربوطه به آن، در مجتمع بندری کاسپین ظرف دو سال به انجام خواهد رسید. اسکله‌ای به طول حدود ۹۰متر، با عرض رمپ ۲۶متر، که دارای ۷.۶هکتار پسکرانه خواهد بود.

گفتنی است، کشتی‌های رو-رو برای حمل خودرو و محموله‌هایی طراحی شده که از قابلیت حمل و نقل با خودرو برخوردار می‌باشند. کشتی رو-رو با دارا بودن پل‌های متحرک، امکان ورود و خروج وسایل نقلیه موتوری به داخل کشتی را فراهم می‌سازد؛ امکاناتی که باعث کاهش زمان و هزینه‌های حمل و نقل در کنار افزایش ضریب ایمنی ترانزیت کالا می‌شود.