در آیین گشایش نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی مطرح شد:

تبدیل جزیره کیش به هاب پشتیبانی از صنعت نفت و گاز و پتروشیمی در منطقه

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: جزیره کیش با ظرفیت‌های ارزشمند در سطح ملي و حضور اندیشمندان جوان و تولیدکنندگان فعال در حوزه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به هاب منطقه تبدیل شده است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، آیین گشایش نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و جمعی از مسئولان و دست‌اندرکاران صنایع پتروشیمی یکشنبه (‌٢٧بهمن‌ماه) در محل نمایشگاه بین‌المللی کیش برگزار شد، غلامحسین مظفری بر لزوم استقرار قطب پشتیبانی از صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در جزیره کیش تاکید کرد و افزود: شرکت‌های تولیدکننده و نیازمند به فناوری، صنعت و سیستم تامین مالی با حمایت‌های کلان معاونت ریاست جمهوری برای نخستین بار در این نمایشگاه جهت مذاکرات مستقیم گرد هم جمع شده‌اند.

وی با بیان اینکه جزیره کیش با ظرفیت‌های خوب پشتیبان اصلی شرکت‌های نفت و گاز در منطقه است خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه پتروشیمی که در زمره سازندگان مطرح کشور هستند می‌توانند در مرکز نوآوری کیش مستقر شوند.

مظفری بر ضرورت نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید در منطقه آزاد کیش اشاره کرد و افزود: شرکت‌هایی که آمادگی تولید در منطقه آزاد کیش را داشته باشند ضمن اینکه برای ایجاد کارگاه‌های تولیدی زمین در اختیارشان قرار می‌گیرد می‌توانند دفاتر خود را نیز در مرکز نوآوری کیش مستقر کنند.

وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان کیش در حوزه نفت و گاز یکی از ۴شرکت برتر دنیا هستند و می‌توانند برای تامین نیازهای داخلی و کشورهای همجوار خدمات ارائه دهند.

مظفری با بیان اینکه اختتامیه این نمایشگاه ۲۹بهمن برگزار می‌شود، درخصوص مزیت‌های برگزاری این نمایشگاه افزود: یکی از مزیت‌های برگزاری این نمایشگاه تقویت زمینه‌های همکاری و توافق‌نامه‌ها و قراردادهایی زیادی است که بین شرکت‌ها امضاء می‌شود.

گفتنی است، در این نمایشگاه غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، حجت‌اله صیدی مدیرعامل بانک صادارت ایران، مهرشاد جواهر دشتی معاون دفتر هماهنگی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، علی وطنی مشاور عالی معاون علمی فناوری ریاست جمهوری و مشارکت نمایندگان شرکت‌های مختلف حوزه پتروشیمی حضور داشتند.