محمدولی روزبهان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اظهار کرد:

تبدیل منطقه آزاد انزلی به خانه امن سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: منطقه آزاد انزلی باید به خانه امن سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی تبدیل شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدولی روزبهان روز سه‌شنبه (۵آذرماه) در مراسم معارفه‌اش به عنوان مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: کشور با مشکلات خاصی مواجه است که با هدایت‌های هوشمندانه رهبری تاکنون توانسته است از گردنه‌های مختلفی که می‌توانست کشور را به فروپاشی بکشاند، عبور کند.

وی با بیان اینکه مناطق آزاد در شرایط خاص اقتصادی می توانند کمک حال اوضاع کنونی کشور باشند گفت: باید منطقه آزاد انزلی را به خانه امن سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی تبدیل کنیم و فعالان اقتصادی باید احساس کنند وارد مجموعه ای شده اند که در آن زمینه‌های مناسب برای تحرک و سرمایه گذاری وجود دارد‌.

روزبهان با تاکید بر این که منطقه آزاد انزلی باید به الگویی برای سرمایه‌گذاری مناطق آزاد کشور تبدیل شود، خاطرنشان کرد: معتقدم اقدامات اساسی و بنیادی انجام شده، ولی باید به منطقه آزاد انزلی به عنوان جایگاه ملی و عامل تحول در اقتصاد کشور نگاه شود.

وی با اشاره به اینکه در خصوص تجارت بین‌الملل باید شرایط قبل و بعد از دولت یازدهم را مقایسه نمود، تاکید کرد: باید قدرت اقتصادی‌مان در خزر را تقویت کنیم و با تکمیل و افزایش زیرساخت‌های لازم، شرایط را تغییر داده و تحول را به وجود آورد‌.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: اگر بتوانیم بخش زیادی از کالایی را که در گذشته از دریا عبور می‌کرد و به اروپا می‌رسید، با استفاده از حمل و نقل ترکیبی جذب کنیم، بُرد اقتصادی را برای کشور به ارمغان آورده‌ایم‌.

بنا به این گزارش‌، در مراسمی با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، محمدولی روزبهان به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی منصوب و از تلاش‌های رضا مسرور مدیرعامل سابق این سازمان تقدیر شد.