تحقق اهداف فرهنگی در قشم در گرو برنامه‌ریزی اصولی

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تحقق اهداف فرهنگی و اجتماعی این منطقه را در گرو برنامه‌ریزی اصولی و عمل به آن دانست. به گزارش اخبار آزاد مناطق، رسول اکبری با ارائه برنامه‌های هفته اول شهریورماه تقویم رویدادهای معاونت فرهنگی این سازمان بیان داشت: دستیابی به برنامه‌های فراگیر و زمان‌بندی شده و […]

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تحقق اهداف فرهنگی و اجتماعی این منطقه را در گرو برنامه‌ریزی اصولی و عمل به آن دانست.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، رسول اکبری با ارائه برنامه‌های هفته اول شهریورماه تقویم رویدادهای معاونت فرهنگی این سازمان بیان داشت: دستیابی به برنامه‌های فراگیر و زمان‌بندی شده و همچنین خدمت شایسته به جامعه محلی، ساکنان و گردشگران قشم بخشی از اهداف ترسیم شده این تقویم می‌باشد.

وی افزود: بر طبق این تقویم، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت هفته دولت چندین طرح در حوزه گردشگری و صنایع دستی افتتاح می‌کند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: همچنین به مناسبت روز پزشک از پزشکان برتر قشم تجلیل خواهد شد.

به گفته وی، اعزام فعالان صنایع دستی جزیره به نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی تهران و حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته در سازمان منطقه آزاد کیش در این هفته به منظور معرفی هنر بومی جزیره به اقصی نقاط کشور از دیگر برنامه‌های این اداره براساس تقویم فرهنگی می‌باشد.

اکبری یادآور شد: تجلیل از کارمندان در روز کارمند با اهدا صنایع دستی و بازدید رایگان از اماکن گردشگری و مراکز تاریخی برای کارمندان و خانواده‌هایشان از دیگر برنامه‌های در دست اجرای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از شروع دوره ویژه بازآموزی کارآموزان بومی و اعطای گواهینامه بلد محلی خبر داد‌.

وی هدف دیگر از ارائه تقویم رویدادهای معاونت فرهنگی را برقراری ارتباط نزدیک بین معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و مردم به عنوان یک ضرورت و نیاز معرفی کرد ادامه داد: برنامه‌های هفته اول شهریورماه مدیریت فرهنگی، آموزشی و هنری این معاونت شامل برگزاری جشن‌های ویژه دهه ولایت و دیدار با سادات و تجلیل از آنها به مناست عید سعید غدیرخم است.

اکبری از برپایی بزرگداشت روز داروسازی و زادروز ذکریای رازی، همچنین برگزاری جشن ولادت امام هادی(ع) در مساجد براساس تقویم معاونتی خبر داد و افزود: مسابقه نامه‌ای به پدر و مادر به مناسبت روز شعر و ادب پارسی و بزرگداشت استاد شهریار از دیگر برنامه‌های این مدیریت می‌باشد.

وی در توضیح بیشتر عنوان کرد: برگزاری مراسم گرامیداشت روز پزشک توسط مدیریت اجتماعی و سلامت بخشی دیگر از برنامه‌های این معاونت براساس تقویم یاد شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم همچنین به فعالیت‌های مدیریت ورزش و جوانان اشاره کرده و ابراز داشت: حمایت از اعزام تیم‌های مختلف ورزشی و اعزام تیم‌های شایسته به مسابقات کشوری در این هفته پیگیری می‌شود.