معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند اظهار کرد:

تحقق جهش تولید با راه‌اندازی ۲۱واحد تولیدی در منطقه آزاد اروند

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ۲۱واحد صنعتی و تولیدی ازجمله هشت واحد راکد در سال جهش تولید در شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر وارد مدارد تولید شدند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سیدعلی موسوی اظهار داشت: این واحدهای تولیدی با سرمایه‌گذاری ۳هزار و ۸۵۰میلیارد ریال و ۴۷میلیون دلار سرمایه‌گذاری ارزی، برای ۵۴۷نفر به صورت مستقیم و یکهزار و ۷۰۰نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کردند.

وی، فعالیت این واحدهای تولیدی را در زمینه مواد غذایی، پوشاک، صنایع الکترونیک، دانش‌بنیان، مصالح ساختمانی، آرایشی و بهداشتی، دوربین مداربسته و تولید کارتخوان بیان کرد و گفت: این واحدهای اشتغال‌زا با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی شدند.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه تاکنون ۲۵واحد صنعتی در زمینه صنایع دانش‌بنیان در منطقه آزاد اروند راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: از ایده‌های خوب در تولید صنایع دانش‌بنیان، پیشرفته و های‌تک در منطقه آزاد اروند حمایت می‌شود؛ ضمن اینکه این منطقه به عنوان هاب صنایع پیشرفته الکترونیک در جنوب‌غرب کشور شناخته می‌شود.

موسوی با اشاره به حمایت از واحدهای تولیدی در منطقه آزاد اروند اظهار داشت: سال گذشته در کنار راهبردهای ‌سازمان منطقه آزاد اروند در سال جهش تولید در کنار حمایت همه‌جانبه از صادرات، واردات به منطقه نیز مدیریت شد.

وی، مدیریت واردات را یکی از راهبردهای اصلی این منطقه آزاد در سال جهش تولید برشمرد و گفت: در سال گذشته واردات به منطقه آزاد اروند به سمت کالاهای مورد نیاز واحدهای صنعتی شامل مواد اولیه، قطعات، کالاهای واسطه‌ای و ماشین‌آلات هدایت شد تا ورود کالاهای مصرفی و آماده مدیریت شود.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند در پایان به پیش‌بینی ۱۵راهبرد برای تحقق شعار سال‌۱۴۰۰ در سازمان منطقه آزاد اروند اشاره کرد و بیان داشت: در اولین قدم ۹واحد صنعتی تولید با برداشتن مانع تولید در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر آماده بهره‌برداری است.