تحول دیجیتال در گردشگری منطقه آزاد چابهار

منطقه آزاد چابهار با راه اندازی باشگاه دوستداران چابهار، قدمی در راستای شعار امسال سازمان جهانی گردشگری «تحول دیجیتال در گردشگری» برداشت. به گزارش اخبار آزاد مناطق، آیین رونمایی از باشگاه دوستداران چابهار عصر دیروز (شنبه ۲۵اسفندماه) با حضور عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، انصاری رئیس جامعه تخصصی گردشگری الکترونیک ایران، مدیرعامل شرکت […]

منطقه آزاد چابهار با راه اندازی باشگاه دوستداران چابهار، قدمی در راستای شعار امسال سازمان جهانی گردشگری «تحول دیجیتال در گردشگری» برداشت.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، آیین رونمایی از باشگاه دوستداران چابهار عصر دیروز (شنبه ۲۵اسفندماه) با حضور عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، انصاری رئیس جامعه تخصصی گردشگری الکترونیک ایران، مدیرعامل شرکت خدمات الکترونیک بانک پارسیان، مدیرعامل شرکت صبا مهر ایرانیان در هتل الوند تهران برگزار شد.

باشگاه دوستداران چابهار با استفاده از فرصت‌های ایجاد شده از طریق فناوری اطلاعات، گردشگری منطقه آزاد چابهار و سواحل مکران در جنوب شرق ایران را گسترش و به‌روزرسانی می‌کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در نشست خبری این آیین گفت: امسال باشگاه دوستداران چابهار هزینه‌های سفر به منطقه آزاد چابهار را برای گردشگران کاهش داده و شرایط استفاده از فناوری‌های نوین دیجیتال در راهنمایی‌های سفر و بهره‌مندی آسان و کم‌هزینه از هتل‌ها، رستوران‌ها، اماکن تفریحی و گردشگری و همچنین مراکز تجاری و خرید در این منطقه را برای آنها فراهم آورده است.

عبدالرحیم کردی گفت: علی‌رغم افزایش نرخ بلیط هواپیماها، سفرهای هواپیمایی به چابهار در سال گذشته ۴۷درصد و سال قبل آن ۳۲درصد رشد داشت که این نشان‌دهنده جذابیت بالای این منطقه برای گردشگران است.

به عقیده وی، باشگاه دوستداران چابهار نه تنها صنعت گردشگری منطقه آزاد چابهار را متحول خواهد کرد بلکه امکان تحول گردشگری در تمام مناطق آزاد کشور و حتی گردشگری در ایران نیز از این طریق وجود دارد.

کردی در ادامه افزود: منطقه آزاد چابهار جذابیت‌های بسیاری در حوزه گردشگری طبیعت دارد که هنوز برای اغلب هموطنان ناشناخته است و باشگاه دوستداران چابهار قادر است این جذابیت‌ها را به گردشگران معرفی و بهره‌مندی آسان و کم‌هزینه از آنها را برایشان مقدور سازد.

به گفته او، فرودگاه چابهار در روز حداقل سه پرواز رفت و برگشت به تهران و مشهد انجام می‌دهد که در روزهای پر ترافیک تعداد آنها به ۶ و ۷پرواز نیز می‌رسد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از راه‌اندازی ایرلاین اختصاصی منطقه آزاد چابهار (آساجت) نیز خبر داد و گفت: پروازهای این ایرلاین به زودی انجام می‌شود که در کاهش هزینه سفرهای هوایی به این منطقه موثر خواهد بود.

وی افزود: در دو سال گذشته سعی کردیم با احداث و راه‌اندازی هتل‌های سه ستاره و هتل آپارتمان به علاوه یک واحد اقامتی بوم‌گردی، امکان سفرهای ارزان به چابهار را فراهم کنیم؛ ضمن اینکه برای نوروز امسال خانه‌های اجاره‌ای بسیاری نیز توسط ستاد اسکان مسافران در منطقه آزاد و شهر چابهار پیش‌بینی شده و گردشگران می‌توانند با آسودگی خاطر از خانه‌های اجاره‌ای رجیستر شده توسط ستاد اسکان منطقه استفاده نمایند.

کردی با اعلام در حال احداث بودن ۹هتل پنج و چهار ستاره به علاوه ۱۰واحد بوم‌گردی در منطقه آزاد چابهار، ابراز امیدواری کرد که اتمام و بهره‌برداری از آنها شرایط گردشگری در این منطقه را برای گردشگران بیش از پیش مناسب‌تر و علاوه بر افزایش امکانات رفاهی، برای گردشگران هزینه‌های سفر و گردشگری در چابهار را نیز کاهش خواهد داد.