تدوین برنامه سه ساله کیش با رویکرد جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از تدوین برنامه سه ساله این جزیره با رویکرد به جذب سرمایه‌گذاران موفق داخلی و ایرانیان خارج از کشور خبر داد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری در جلسه تکریم و تودیع مدیرعامل قبلی و معرفی ناصر آخوندی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش گفت: برنامه […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از تدوین برنامه سه ساله این جزیره با رویکرد به جذب سرمایه‌گذاران موفق داخلی و ایرانیان خارج از کشور خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری در جلسه تکریم و تودیع مدیرعامل قبلی و معرفی ناصر آخوندی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش گفت: برنامه میان‌مدت و سه ساله کیش با هدف ترسیم چشم‌انداز توسعه، ساماندهی و ارتقاء حوزه‌های مختلف و جذب سرمایه‌گذاران موفق در این جزیره مرجانی و قطب گردشگری کشور در دستور کار قرار گرفته و تا پایان امسال تدوین خواهد شد.

در این آیین که با حضور مشاوران، معاونان و مدیران سازمان و شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش برگزار شد، دکتر غلامحسین مظفری افزود: در شرایط اقتصادی کشور، در حوزه سرمایه‌گذاری نیاز به فعالیت بیشتری داریم و جزیره کیش این ظرفیت را دارد که در این زمینه نقش ملی خود را ایفا کند؛ بنابراین باید تلاش کنیم با ایجاد فضای مطلوب برای کسب و کار به ارتقاء رتبه سرمایه‌گذاری کشور کمک کنیم.

مظفری افزود: رویکرد ما در جذب سرمایه‌گذاری، باید متفاوت از گذشته باشد؛ زیرا جزیره کیش به واسطه ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند برای کل کشور برنامه داشته باشد، از این‌رو شرکت سرمایه‌گذاری کیش با برنامه‌ریزی خوب می‌تواند با سرمایه‌گذاران موفق داخلی و ایرانیان خارج از کشور وارد مذاکره شود.

وی با تقدیر از تلاش‌های سیدرضا سراج گفت: براساس ارزیابی‌های انجام شده در حوزه سرمایه‌گذاری در کیش اقدامات خوبی انجام شده است و این تغییر مدیریتی با هدف نشاط‌آفرینی و ایجاد نگاهی تازه در حوزه سرمایه‌گذاری انجام شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: در دوره‌های گذشته با تلاش‌های مدیران، کارهای ارزشمندی در کیش انجام و زیرساخت‌های خوبی فراهم شده، اما برای رسیدن به اهداف عالیه و شرایط ایده‌آل باید تلاش کنیم.

مظفری در ادامه با ابراز امیدواری درخصوص بهره‌گیری از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در کیش برای بهبود شرایط اقتصادی کشور و منطقه گفت: جزیره کیش می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها آغازگر اجرای طرح‌ها و سپس تعمیم پروژه‌های موفق به کشور باشد و نیازهای داخلی را در بسیاری از حوزه‌ها تامین کند، در برخی حوزه‌ها مانند بخش‌های زیرساختی و IT اتفاقات خوبی درجزیره کیش افتاده، اما درحد تامین نیاز و توقعات کشوری نیست. چنانچه این اقدامات کامل شود، قابلیت تسری و تعمیم در کشور را دارد.

وی تصریح کرد: پاکدستی، مردم‌داری، خدمت صادقانه، شفافیت و مشارکت واقعی با بخش خصوصی توانمند، محورهایی است که باید در تمامی امور به آنها توجه شود به‌ویژه در بحث سرمایه‌گذاری باید به طور قطع و یقین سرلوحه فعالیت‌ها قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه تامین منابع مطمئن مالی برای فعالیت در کیش را مهم‌ترین مسئولیت شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش دانست و سرمایه‌گذاری را یکی از راهکارهای تامین منابع مورد نیاز اعلام و تاکید کرد: در این حوزه باید تلاش و فعالیت جدی انجام شود و اقدامات خوبی که تاکنون برای تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه‌تمام صورت گرفته، همچنان ادامه یابد و این امر باید در دستورکار شرکت سرمایه‌گذاری باشد تا با حصول نتیجه درخصوص این پروژه‌ها، به سراغ پروژه‌های جدید برویم.

مظفری با اشاره به لزوم توجه مسئولان به وعده‌هایی که می‌دهند، شفاف‌سازی امور و مقابله با اعمال نفوذ به عنوان عوامل موثر بر جلب اعتماد و فعالیت سرمایه‌گذاران گفت: اگر وعده‌ای می‌دهیم، باید عمل کنیم و با ایجاد شفافیت و صداقت فضای رقابتی سالمی را مهیا کنیم و بر سلامت این فضا نظارت مداوم داشته باشیم.

وی با تاکید بر بهره‌گیری از تجربیات سیدرضا سراج، از ناصر آخوندی به عنوان فردی توانمند و دارای تخصص در حوزه سرمایه‌گذاری یاد کرد.

وی در پایان با تشکر از تمامی کسانی که در این مدت برای انجام مطلوب و صحیح امور تلاش کردند، افزود: سعی کردیم رسالت خود را برای تولید ثروت و حمایت از سازمان انجام دهیم و در این مسیر پرسنل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش و اعضای هیات مدیره همکاری و همراهی خوبی داشتند.

در این مراسم سیدرضا سراج با تبریک به دکتر ناصر آخوندی و آرزوی موفقیت برای وی در راستای اهداف عالیه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: در چهار سال گذشته شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش تلاش کرد با انجام کار تیمی در سه حوزه سرمایه‌گذاری، برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش‌ها و بخش رفاه و درمان، خدمات شایسته‌ای ارائه و اقدامات موثری انجام دهد.

عضو هیات مدیره و سرپرست جدید شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش نیز در این جلسه با تقدیر از تلاش‌های سیدرضا سراج در دوره تصدی مدیرعاملی این شرکت گفت: تلاشمان این است با شفافیت، توجه به اثربخشی، تبدیل دارایی غیربازده به بازده، جذب سرمایه و افزایش کارایی، شرایط خوبی برای جذب سرمایه فراهم کنیم‌.

ناصر آخوندی افزود: جزیره کیش محل مناسبی برای جذب سرمایه است، باید با ایجاد سیستمی آنلاین و حذف وابستگی امور به اشخاص، امکان دسترسی به اطلاعات، سوابق و اهداف را برای مسئولان و سرمایه‌گذاران میسر کنیم.

آخوندی گفت: برنامه بلند‌مدت باید به تبع شرایط، مورد بازنگری قرار گیرد و انجام همه این امور نیازمند کار تیمی و همکاری جمعی است که امیدوارم با مشارکت همه دست‌اندرکاران در اجرای امور و دستیابی به اهداف موفق باشیم.

در این جلسه دکتر غلامحسین مظفری ضمن تقدیر از خدمات سیدرضا سراج، حکم انتصاب دکتر ناصر آخوندی سرپرست جدید شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش و شکراله بنار عضو غیرموظف هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش را به آنان اعطا کرد.