مدیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد:

تشکیل انجمن مردم نهاد دوستداران میراث فرهنگی جزیره قشم

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از تشکیل نخستین انجمن مردم نهاد دوستداران میراث فرهنگی جزیره قشم خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، طاهره شهرکی با اشاره به نقش ارزنده میراث فرهنگی در معرفی واقعیت‌های شخصیتی و تاریخی ایرانیان اظهار داشت: انجمن دوستداران میراث فرهنگی قشم با حضور تعدادی از جوانان فعال فرهنگی و با هدف صیانت و معرفی فرهنگ بومی جزیره، با نظارت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تشکیل شد.

وی ادامه داد: این انجمن به عنوان یک بازوی اجرایی، وظیفه شناسایی گنجینه میراث انسانی و باززنده‌سازی میراث ناملموس جزیره را برعهده خواهد داشت.

به گفته شهرکی، جامعه محلی جزیره قشم، آفرینندگان دانش‌های بومی باارزشی ازجمله دریانوردی تا ساخت بادگیرها و… بوده‌اند و با تکیه بر آموزه‌های دینی و شناخت واقعی از طبیعت توانسته‌اند جنبه‌های مهم میراث خلیج فارس را خلق کنند.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اذعان داشت: این انجمن، نخستین سازمان مردم نهاد دوستداران میراث فرهنگی جزیره است که امسال شاهد فعالیت‌های سازنده و تاثیرگذار آن در حفظ و احیاء میراث فرهنگی جنوبی‌ترین جغرافیای کشور خواهیم بود.