با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی انجام شد:

تشکیل شورای راهبردی راه‌اندازی منطقه آزاد اینچه‌برون

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به همراه معاون امور بندری و حوزه خزر، مدیرکل حوزه ریاست و مشاور اجرایی مدیرعامل، به منظور بررسی وضعیت موجود منطقه آزاد تازه تاسیس اینچه‌برون به این منطقه سفر کرده و ضمن دیدار با استاندار گلستان مسائل و موارد اجرایی را بررسی کردند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، تشکیل شورای راهبردی راه‌اندازی منطقه آزاد اینچه‌برون با حضور معاون اقتصادی استانداری گلستان و مدیران دستگاه‌های اجرایی از مهم‌ترین برنامه‌های این سفر کاری بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این نشست بیان کرد: بررسی وضعیت موجود، ترسیم نقشه راه، پیشبرد اهداف اقتصادی و فعالیت تجاری به واسطه کشورهای همسایه به منظور افزایش مبادلات تجاری به منظور ایجاد تحول در اقتصاد ملی از وظایف مهم‌ترین وظایف مناطق آزاد در سطح کشور بوده تا با ظرفیت‌های قانونی و جغرافیایی خود بتوانند بستر لازم به منظور توسعه همه‌جانبه در سطح کشور را فراهم نمایند.

علی اوسط اکبری مقدم در ادامه به نقش مناطق آزاد در بهبود شرایط کشور اشاره و اظهار کرد: همه باید در جهت شکوفایی اقتصادی و بهره‌وری مطلوب از فرصت‌هایی که در اختیارمان است بی‌وقفه تلاش کنیم و در این بازدید با ظرفیت‌های حمل و نقل و تجاری منطقه اینچه برون و استان گلستان آشنا شدم و امیدوارم با ارائه گزارشات دقیق بتوانیم راهبردی مناسبی به منظور ایجاد اشتغال، توسعه فعالیت‌های تولیدی، تامین منابع اولیه همراه با توسعه صادرات طراحی و اجرا داشته باشیم.

در ادامه این نشست، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان به معرفی زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های حمل و نقلی و صنعتی موجود در منطقه اینچه‌برون و استان گلستان پرداخت و اعلام کرد با استقرار منطقه آزاد وضعیت دستگاه‌های اجرایی مستقر در محدوده ازجمله گمرک مشخص خواهد شد تا طبق قانون با وحدت رویه خدمات‌رسانی لازم به تجار و بازرگانان ارائه شود.

همچنین، معاونین و مدیران دستگاه‌های اجرایی و سازمان منطقه آزاد انزلی نقطه نظرات کارشناسی خود را به منظور رفع موانع و تسریع در انجام فعالیت منطقه آزاد اینچه‌برون ارائه دادند.

گفتنی است، بازدید از گمرک منطقه آزاد اینچه‌برون، بررسی روند ارائه خدمات و تخلیه بارگیری راه‌آهن، بازدید از پایانه مرزی و شهرک صنعتی هزار هکتاری اترک و مشخص شدن اعضای ستاد معین راه‌اندازی منطقه آزاد اینچه‌برون از دیگر اقدامات انجام شده  از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و هیات همراه در این سفر کاری بود.