تعداد پروازهای تهران-‌ماکو به چهار پرواز در هفته افزایش یافت/ ایجاد گردشگری ترکیبی بین مناطق آزاد و ترکیه با محوریت منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: طبق توافقنامه سازمان منطقه آزاد با شرکت هواپیمایی تابان؛ تعداد پروازهای این فرودگاه از سه پرواز در هفته به چهار پرواز رفت و برگشت افزایش یافت. به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامرضا سلیمانی افزود: طبق توافقنامه منعقده به مدت سه سال پروازهای فرودگاه ماکو با برنامه و به صورت […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: طبق توافقنامه سازمان منطقه آزاد با شرکت هواپیمایی تابان؛ تعداد پروازهای این فرودگاه از سه پرواز در هفته به چهار پرواز رفت و برگشت افزایش یافت.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامرضا سلیمانی افزود: طبق توافقنامه منعقده به مدت سه سال پروازهای فرودگاه ماکو با برنامه و به صورت هفتگی توسط هواپیمای‌Rj85 چهارموتوره با ظرفیت ۷۵نفر از امروز آغاز شد.

سلیمانی گفت:‌ به زودی پروازهای ماکو-‌مشهد نیز از فرودگاه ماکو برقرار می‌شود و طبق پیگیری‌های انجام شده پروازهای داخلی دیگر از جمله ماکو-‌آبادان و برعکس نیز دایر می‌شود.

وی از برقراری پروازهای بین‌المللی از فرودگاه ماکو به مقصد ترابزون تا نوروز‌۹۸ نیز خبر داد و افزود:‌ برقراری پروازهای روزانه در این فرودگاه از اهداف کوتاه مدتی است که تا پایان سال جاری انجام می‌‌گردد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو توسعه امکانات مختلف برای این فرودگاه را در راستای ایجاد یک «شهرک فرودگاهی» در آینده عنوان کرد و گفت: سوخت‌گیری و لایتنینگ (سیستم روشنایی) این فرودگاه نیز در آینده نزدیک انجام می‌شود.

سلیمانی راه اندازی کارگو با توجه به بستر مناسب برای صادرات و راه‌اندازی پروازهای گردشگری ترکیبی با کشورهای همسایه علی‌الخصوص گردشگری مذهبی و سلامت را ازجمله برنامه‌های توسعه ای این فرودگاه عنوان کرد و افزود: با توجه به قرار گرفتن فرودگاه در مرز هوایی بین‌المللی، مرکز سوختگیری هواپیما نیز احداث می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو همچنین راه‌اندازی مرکز تعمیرات تخصصی موتور هواپیما ازجمله برنامه‌های توسعه‌ای فرودگاه ماکو بر شمرد و گفت: ایجاد گردشگری ترکیبی بین مناطق آزاد و ترکیه ازجمله رویکردهای سازمان منطقه آزاد ماکو است.

مدیر شرکت سپهر سفر ماکو نیز گفت:‌ طبق توافقات به عمل آمده به مدت سه سال پروازها از مبداء ماکو به تهران و سایر مناطق کشور برنامه‌ریزی می‌شود.

مجید صالح‌پور افزود: فرودگاه ماکو طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امکان خرید یک فروند هواپیمای مسافربری برای سازمان منطقه آزاد ماکو دارد.