تعداد کارگر و کارفرما در منطقه آزاد اروند دو برابر مجموع این تعداد در سایر مناطق آزاد است

مسئول هماهنگی امور مناطق آزاد وزارت کار گفت: تعداد کارگر و کارفرما در منطقه آزاد اروند دو برابر مجموع این تعداد در ۶منطقه دیگر است که این موضوع بر حساسیت بحث اشتغال و کار در این منطقه می‌افزاید. به گزارش اخبار آزاد مناطق، فرهاد شیخی در نشست تودیع و معارفه مدیر اداره کار سازمان منطقه […]

مسئول هماهنگی امور مناطق آزاد وزارت کار گفت: تعداد کارگر و کارفرما در منطقه آزاد اروند دو برابر مجموع این تعداد در ۶منطقه دیگر است که این موضوع بر حساسیت بحث اشتغال و کار در این منطقه می‌افزاید.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، فرهاد شیخی در نشست تودیع و معارفه مدیر اداره کار سازمان منطقه آزاد اروند که در محل این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: منطقه آزاد اروند اولین منطقه‌ای است که پذیرفتیم فردی خارج از وزارت کار مدیریت اداره کار آن را بر عهده بگیرد.

وی با بیان اینکه در بدو تاسیس مناطق آزاد کشور امتیازات و تسهیلاتی با هدف معافیت این مناطق از قوانین کار سرزمین اصلی برای آنها تصویب شد، گفت: تنها دستگاه اجرایی که امکان تدوین قوانین مستقل را دارد وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است.

مسئول هماهنگی امور مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی وزارت کار افزود: تنظیم روابط کار در هر منطقه بنیان اساسی تسهیل فضای کسب‌ و کار آن منطقه است.

شیخی با اشاره به اینکه در کسب ‌و کار رابطه بین سرمایه‌گذار و کارگر رابطه‌ای است که خروجی آن مدنظر همه است، اظهار داشت: اما در این‌ بین یک متعادل‌کننده و مجری مقررات نیز وجود دارد که نقش حساسی را بازی می‌کند و تعادل بین این دو را در کسب ‌و کار حفظ می‌کند.

وی عنوان کرد: منطقه آزاد اروند منطقه‌ای است که تعداد کارگر و کارفرمای آن دو برابر مجموع این تعداد در ۶منطقه دیگر است یعنی نیروی کار بقیه مناطق را روی‌ هم جمع کنیم به ‌اندازه اروند نیست.

شیخی با بیان اینکه این تعداد حساسیت بحث کار و اشتغال را در منطقه آزاد اروند بیشتر می‌کند، عنوان کرد: با توجه به اینکه آقای بندپی سرپرست وزارت کار هستند بعد از مشخص شدن شرایط، جایگاه اداره کار منطقه آزاد اروند را به مدیر کلی ارتقا می‌دهیم.

مسئول هماهنگی امور مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی وزارت کار بیان کرد: تلاش می‌کنیم با تقویت این واحد در راستای توسعه فضای کسب ‌و کار منطقه آزاد اروند گام برداریم.