تعریف منابع درآمدی جدید برای مناطق آزاد با مشارکت در پروژه‌های ملی/ مهم‌ترین اولویت مناطق آزاد، توسعه صادرات و رویکرد صادرات‌محوری است

مشاور رئیس‌جمهور بر ضرورت همکاری و مشارکت مناطق آزاد در پروژه‌های ملی تاکید کرد و گفت: اینگونه مشارکت‌ها علاوه بر توسعه اقتصادی در این مناطق، درآمدهای جدیدی را به سمت سازمان‌های مناطق آزاد روانه خواهد کرد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک در مراسم افتتاح پروژه‌های منطقه آزاد اروند در سالن همایش‌های جدید این […]

مشاور رئیس‌جمهور بر ضرورت همکاری و مشارکت مناطق آزاد در پروژه‌های ملی تاکید کرد و گفت: اینگونه مشارکت‌ها علاوه بر توسعه اقتصادی در این مناطق، درآمدهای جدیدی را به سمت سازمان‌های مناطق آزاد روانه خواهد کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک در مراسم افتتاح پروژه‌های منطقه آزاد اروند در سالن همایش‌های جدید این سازمان گفت: باید بتوانیم با مشارکت در پروژه‌های ملی درآمدهای جدیدی را برای مناطق رقم بزنیم.

وی درباره گزارش عملکردی که از سوی معاونین سازمان منطقه آزاد اروند ارائه شد، گفت: گزارش عملکرد مفصل معاونین سازمان منطقه آزاد اروند حکایت از همت همکارانم در راستای رسیدگی و خدمات‌رسانی به مردم عزیز آبادان و خرمشهر در همه جنبه‌ها دارد.

مشاور رئیس‌جمهور ادامه داد: عمده دستاوردها و فعالیت‌های انجام شده در منطقه آزاد اروند ارزشمند و هدفگذاری شده بوده است و آنچه که در این منطقه انجام شده، منجر به مهاجرت معکوس شده؛ چراکه مردم در سال‌های پیش به واسطه جنگ تحمیلی ناگزیر به ترک خانه خود شده بودند و بازگشت آنان به زندگی و کسب و کار و تولید بسیار با اهمیت است و همین امر دلیل این است که در سال‌های اخیر این منطقه با رشد جمعیت شش و نیم درصدی مواجه بوده است.

وی توسعه صادرات و رویکرد صادرات‌محوری در مناطق آزاد را یک اولویت مهم کاری برای این مناطق دانست و گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی محل تولید و صادرات هستند و یکی از مزیت‌‌ها و مسئولیت های مناطق آزاد؛ توسعه صادرات است.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: مجموعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عددی بالغ بر ۱۱۰میلیارد دلار صادرات دارند. بخش خصوصی هم مشارکت عمده‌ای در حوزه ساخت و سازها دارد که این برای مناطق آزاد بسیار ارزشمند است.

وی درباره پروژه‌های افتتاح شده همزمان با دهه فجر در منطقه آزاد اروند گفت: کناره رود اروند در مسیر مینوشهر و بازگشت این محدوده به دایره گردشگری برای این منطقه بسیار ارزشمند است. ۱۶پروژه با اشتغال ۵۷۰نفر مستقیم در منطقه آزاد اروند افتتاح گردید که عدد قابل توجهی است. امکان بهره‌برداری مردم از ساحل اروند و دسترسی ۶۰روستا به آب آشامیدنی اقدام مفید و مهمی است که به لطف خدا و تلاش سازمان منطقه آزاد اروند انجام شده است.

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم چنین بر لزوم تلاش مناطق آزاد برای گسترش فعالیت‌های تجاریشان در سطح بین‌الملل تاکید کرد.