تفاهم‌نامه همکاری بین ژئوپارک‌های جهانی قشم و اسلوونی به امضاء رسید

تفاهم‌نامه همکاری ژئوپارک جهانی کشور اسلوونی و ژئوپارک جهانی قشم با هدف ارتقای همکاری‌های علمی، آموزشی و کارشناسی بین دو ژئوپارک به امضای خانم سانیا مدیر ژئوپارک ایدریا کشور اسلوونی و علیرضا امری کاظمی مدیر ژئوپارک جهانی قشم رسید. به گزارش اخبار آزاد مناطق، براساس این تفاهم‌نامه قرار شد هر دو ژئوپارک با ایجاد تسهیلات […]

تفاهم‌نامه همکاری ژئوپارک جهانی کشور اسلوونی و ژئوپارک جهانی قشم با هدف ارتقای همکاری‌های علمی، آموزشی و کارشناسی بین دو ژئوپارک به امضای خانم سانیا مدیر ژئوپارک ایدریا کشور اسلوونی و علیرضا امری کاظمی مدیر ژئوپارک جهانی قشم رسید.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، براساس این تفاهم‌نامه قرار شد هر دو ژئوپارک با ایجاد تسهیلات ویژه، زمینه سفر علاقه‌مندان اروپایی به جزیره قشم در بازه زمانی سرمای اروپا و سفر گردشگران کشورمان به اسلوونی در بازه زمانی گرمای ایران را با هدف بهره بردن از زیبایی‌های ژئوسایت‌های یکدیگر فراهم کنند.

این تفاهم‌نامه با حضور عبدالجواد کمالی عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، علیرضا امری‌کاظمی مدیر ژئوپارک جهانی قشم، تورج امانی مدیر امور شهری و روستایی و حمیدرضا محسن‌پور مشاور ژئوپارک جهانی قشم در دفتر معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم به امضا رسید.

کمالی در این دیدار با اظهار خرسندی از سفر تیم ژئوپارک کشور اسلوونی به جزیره قشم، اظهار امیدواری کرد نتایج این سفر به ارتقای سطح گردشگری بین دو ژئوپارک منجر شود.

وی اعلام کرد: ژئوپارک جهانی قشم به عنوان تنها ژئوپارک خاورمیانه امتیاز معرفی ژئوپارک‌های جدید در ایران و کشورهای مختلف را نصیب ما کرده است که یک موفقیت ویژه برای قشم محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم پس از مشاهده فیلمی از ژئوسایت‌های ژئوپارک جهانی کشور اسلوونی گفت: ظرفیت‌های موجود در دو ژئوپارک جهانی قشم و اسلوونی حس مشترکی از قدرت خداوند در خلق زیبایی‌ها را به انسان منتقل می‌کند که نیازمند تحسین است.

وی اظهارکرد: ایجاد نمایشگاه‌های مشترک در دو کشور و معرفی صنایع دستی و تبلیغات گسترده پیرامون ژئوسایت‌های زیبای هر دو ژئوپارک، می‌تواند به ارتقای سطح گردشگری دو طرف کمک کند.

کمالی گفت: متاسفانه کشورهای استکباری برای جلوگیری از سفر گردشگران به ایران با تبیلغات سوء رسانه‌ای تلاش می‌کنند امنیت و آرامش حاکم در ایران را وارانه جلوه دهند، اما بسیار خرسندیم که اعضای هیات مدیره ژئوپارک جهانی ایدریا اسلوونی در سه روز اقامت خود در این جزیره با حقایق حاکم بر این منطقه از ایران آشنا شدند.

وی ادامه داد: انتقال حقایق این سفر به انبوه گردشگران اروپایی می‌تواند به ارتقای سفر توریست‌ها به کشور ما به ویژه جزیره زیبای قشم کمک کند.

بنا به این گزارش، هیات رئیسه ژئوپارک جهانی کشور اسلوونی متشکل از بویان رئیس هیات مدیره، خانم سانیا مدیر ژئوپارک ایدریا و خانم سوزانا مدیر ژئوپارک مشترک اتریش و اسلوونی با عبدالجواد کمالی عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم دیدار کردند.

اعضای هیات مدیره ژئوپارک ایدریا اسلوونی با دادن هدایا به عبدالجواد کمالی، پس از سه روز حضور در جزیره قشم و بازدید از ژئوسایت‌های تنها ژئوپارک جهانی خاور میانه در قشم، این جزیره را به مقصد کشورشان ترک کردند.