تقدیر از معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد توسط انجمن سواد رسانه‌ای ایران

اعضای هیات رئیسه انجمن سواد رسانه‌ای ایران از حمایت‌های معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور برای برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از فیلم‌های برتر سال گذشته تجلیل کردند. به گزارش اخبار آزاد مناطق، اعضای هیات رئیسه انجمن سواد رسانه‌ای ایران از حمایت‌های دبیرخانه مناطق آزاد کشور برای برگزاری مراسم تقدیر […]

اعضای هیات رئیسه انجمن سواد رسانه‌ای ایران از حمایت‌های معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور برای برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از فیلم‌های برتر سال گذشته تجلیل کردند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، اعضای هیات رئیسه انجمن سواد رسانه‌ای ایران از حمایت‌های دبیرخانه مناطق آزاد کشور برای برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از فیلم‌های برتر سال گذشته براساس شاخص‌های مورد تاکید سواد رسانه‌ای تقدیر و تجلیل کردند.

مدیرعامل انجمن سواد رسانه‌ای ایران در نشست مشترک اعضای هیات رئیسه انجمن سواد رسانه‌ای ایران با محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور گفت: تجربه نقد و بررسی کلیه فیلم‌های اکران شده از سال گذشته تاکنون بیانگر ضعف جدی محتوای فیلم‌های سینمایی از منظر سواد رسانه‌ای است و تنها ۵فیلم، شاخص‌های مدنظر حوزه سواد رسانه‌ای را رعایت کرده بودند.

محمد صادق افراسیابی خاطرنشان کرد: انجمن سواد رسانه‌ای ایران آمادگی برگزاری جشنواره فیلم سواد رسانه‌ای را با همکاری دبیرخانه مناطق آزاد کشور در یکی از مناطق آزاد دارد.

محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، گردگشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی نیز در این نشست بر ضرورت اعلام شاخص‌های مدنظر انجمن سواد رسانه‌ای ایران برای انتخاب فیلم‌های برتر سال تاکید کرد و گفت: لازم است از الان شاخص‌های مدنظر انجمن برای انتخاب فیلم‌های برتر سال آینده به تهیه‌کنندگان و کارگردانان اعلام شود تا فرصت کافی برای توجه به این شاخص‌ها وجود داشته باشد.

در ادامه سیدمرتضی موسویان (رئیس هیات مدیره انجمن سواد رسانه‌ای ایران) از تلاش‌های مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و محمدرضا رستمی (معاون فرهنگی دبیرخانه شورا) برای حمایت از برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از فیلم‌های برتر سینمایی براساس شاخص‌های سواد رسانه‌ای تقدیر کرد و گفت: دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تلاش‌های ارزشمندی را برای افزایش سواد رسانه‌ای مردم در مناطق آزاد داشته است.

در ابتدای سال جاری فیلم‌های جشن دلتنگی، اتاق تاریک، خجالت نکش، به وقت شام و لاتاری به عنوان کاندیدای فیلم‌های حائز دریافت نشان سواد رسانه‌ای ایران معرفی و در آبان‌ماه با حضور رضوان حکیم‌زاده معاون وزیر آموزش و پرورش، هادی خانیکی رئیس انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات و سیدمرتضی موسویان رئیس هیات مدیره انجمن سواد رسانه‌ای ایران از فیلم جشن دلتنگی به‌عنوان فیلم برتر در زمینه سواد رسانه‌ای با اهدای لوح تقدیر، تندیس، نشان سواد رسانه‌ای ایران و جایزه نقدی تقدیر شد.