با حضور دکتر مسرور و سردار محمد انجام خواهد شد:

توافق‌نامه ساخت اسکله رو-رو در مجتمع بندری کاسپین میان سازمان منطقه آزاد انزلی و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) منعقد می‌شود

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اسکله کشتی‌های «رو-رو» را در مجتمع بندری کاسپین می‌سازد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، طبق قراردادی که در اوایل هفته آینده به امضای دکتر رضا مسرور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) خواهد رسید، ساخت یک پست اسکله رو-رو به منظور تکمیل زیرساخت‌های بندری مجتع بندری کاسپین در دستورکار قرار می‌گیرد.

بنا بر این گزارش، هم‌اکنون سه پست اسکله از فاز نخست مجتمع بندری کاسپین ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و سرمایه‌گذار بخش خصوصی عملیات احداث دو پست باقی مانده این فاز را در مرحله اجرا دارد.

لازم به ذکر است، ساخت موج‌شکن بال شرقی مجتمع بندری کاسپین پیش از این از سوی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در این منطقه انجام شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

گفتنی است، کشتی‌های رو-رو برای حمل خودرو و سایر محموله‌های طراحی شده‌اند که روی چرخ قرار دارند، استفاده می‌شوند. کشتی رو-رو دارای پل‌های متحرکی است که امکان ورود و خروج وسایل نقلیه موتوری به داخل کشتی را فراهم می‌سازد؛ در نتیجه کاهش زمان و هزینه‌های حمل و نقل به همراه افزایش ضریب ایمنی ترانزیت کالا از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع اسکله‌ها عنوان می‌شود.