امضا تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه علم و صنعت ایران:

توجه به دانش‌های نسل سوم، محور اصلی استراتژی برنامه راهبری کیش

تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه علم و صنعت ایران در خصوص طراحی، استقرار و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در مرکز نوآوری و فناوری جزیره کیش امضاء شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، در نشست با دکتر جبارعلی ذاکری سردرودی رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران  با بیان اینکه جزیره کیش به عنوان یک پایلوت از تجربه و دانش خوبی برای راه‌اندازی مرکز نو آوری در جزیره کیش برخوردار است، گفت: یکی از حلقه‌های مفقودی جزیره، بحث نوآوری، ابداع و اختراع بود و با توجه به استقبال شرکت‌های دانش‌بنیان، مقرر شد شرایط بهینه‌ای برای اشتغال جدید و مقوله منابع انسانی، دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها فراهم شود.

غلامحسین مظفری افزود: به همین دلیل تفاهم‌نامه سه‌جانبه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم پارک‌ها و مراکز رشد و نوآوری کشور امضاء شد تا با بهره‌گیری از تجربیات و توان یکدیگر، طرح‌ها و پروپوزال‌های برخوردار از شرایط فیزیکی لازم در زمینه فعالیت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها پذیرش شوند.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت‌های اولیه جزیره کیش افزود: یکی از محورهای اصلی استراتژی برنامه راهبری، توجه به دانش‌های نسل سوم است که در راستای آن، یک شورای راهبری و یک کمیته اجرایی تعریف شده است و یک ساختار اولیه نیز در بحث مرکز  نوآوری، استقرار و توسعه زیرساخت‌ها در نظر گرفته شده است تا به کمک آن بتوانیم طی این سال‌ها تجربه‌ای که در زمینه نوآوری در کشور فراهم شده است، در جزیره کیش به کار بگیریم و استفاده نماییم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: براساس امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه، پارک‌های علمی و فناوری کشور یک نماینده به عنوان پل ارتباطی با سیستم انتخاب کردند تا از طریق یک کار مشارکتی و تیمی، بهره‌برداری از این امکانات فراهم شود.

دکتر مظفری با اشاره به استقرار ۴۰شرکت دانش‌بنیان در مرکز نوآوری کیش گفت: با توجه به استقبال شرکت‌های دانش‌بنیان از مرکز نوآوری کیش و تقاضاهای متعدد در این زمینه، برای استقرار و فعالیت شرکت‌های مورد نظر هیچ مشکل و محدودیتی در این زمینه نداریم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: دانشگاه‌ها، سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی نقش مهمی را در شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان ایفا می‌کنند و برای دستیابی به اهداف کمی و کیفی می‌توانند از پروتکل‌های هم‌افزایی برون‌سازمانی به نحو شایسته‌ای بهره‌برداری کنند.