نخست‌وزیر هند در دیدار با رئیس‌جمهور کشورمان اظهار داشت:

توسعه بندر چابهار، زمینه‌ساز توسعه اقتصادی کشورهای منطقه

«نارندرا مودی» با اعلام مخالفت هند با اعمال تحریم‌های یکجانبه از سوی یک کشور علیه کشور یا کشورهای دیگر، به نقش و اهمیت کلیدی بندر چابهار در حمل‌ونقل کالا در منطقه اشاره کرد و گفت: توسعه این بندر موجب توسعه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، سیدابراهیم رئیسی در سفر به ازبکستان و در دیدار با نارندرا مودی نخست‌وزیر هند گسترش تعاملات با این کشور را از اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و با اشاره به اشتراکات تاریخی، فرهنگی و تمدنی دو کشور اظهار داشت: شخصیت‌های مستقل هندی همچون آقای گاندی که مقابل استکبار ایستادگی کرده‌اند، همواره مورد تکریم ملت ایران هستند.

رئیس‌جمهور، روابط فعلی دو کشور را دوستانه و صمیمانه توصیف کرد و افزود: بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در صنعت نفت و گاز، حمل‌ونقل و به‌ویژه مسیر ترانزیتی چابهار-آسیای میانه و همچنین همکاری در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی که دو کشور درباره آنها مواضع مشترکی دارند، می‌تواند زمینه مناسبی را برای ارتقای سطح روابط و گسترش همکاری‌های دو کشور فراهم کند.

سیدابراهیم رئیسی با اشاره به پیشرفت‌های ایران در زمینه‌های مختلف علمی و صنعتی تاکید کرد: تحریم‌های ‌ظالمانه نتوانستند مسیر پیشرفت ملت ایران را تغییر دهند.

همچنین، نخست‌وزیر هند نیز در این دیدار با اعلام مخالفت کشورش با اعمال تحریم‌های یکجانبه از سوی یک کشور علیه کشور یا کشورهای دیگر، به نقش و اهمیت کلیدی بندر چابهار در حمل‌ونقل کالا در منطقه اشاره کرد و گفت: توسعه این بندر موجب توسعه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد شد.

نارندرا مودی، به مواضع مشترک دو کشور درباره تحولات افغانستان اشاره کرد و ادامه همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای تهران-‌دهلی را در این زمینه خواستار شد.

گفتنی است، در این دیدار دوطرف از یکدیگر برای سفر به هند و ایران دعوت به عمل آوردند.