معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد:

توسعه بندر چابهار، پیشانی توسعه سواحل مکران است/ اسکله نفتی جدید در چابهار احداث می‌شود

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر ساخت اسکله نفتی در چابهار گفت: در دو سال اخیر پروژه‌های متعددی برای توسعه بندر چابهار تعریف شده است و این روند ادامه خواهد داشت.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدرضا اللهیار در بازدید از بندر چابهار، با اشاره به اسکله نفتی چابهار اظهار داشت: اسکله موجود نفتی، نیاز صادراتی چابهار را رفع می‌کند، اما ساخت اسکله نفتی جدید ضرورت دارد.

وی با تاکید بر وجود تجهیزات مدرن در بندر چابهار عنوان کرد: در یکی دو سال گذشته تجهیزات خوبی وارد بندر چابهار شده است که ازجمله آن می‌توان به مکنده‌های غلات، جرثقیل‌های موبایل ساحلی از ۸۰ تا ۱۴۰تن اشاره کرد که کمک زیادی به فعالیت‌های تخلیه و بارگیری این بندر داشته است.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به طرح جامع بندر چابهار گفت: در طرح جامع بندر چابهار راه‌آهن از موضوعات اصلی است که به آن پرداخته شده و این طرح با نگاه توسعه ریل پایه برای چابهار نوشته شده است که بر این اساس حدود ۳۰درصد حجم ترافیک بندر را روی ریل پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: هر بندری که در کشور توسعه پیدا می‌کند، در درجه اول منافعش برای مردم منطقه است.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه پیشانی توسعه سواحل مکران توسعه بندر چابهار است، گفت: در دو سال اخیر پروژه‌های تعریف شده نیز در جهت رشد و توسعه بندر چابهار بوده است.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

ورود حجم زیادی از کالاهای اساسی به بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز با بیان اینکه از سال گذشته دو هدف کلی را برای توسعه بندر چابهار پیگیری می‌کنیم، اظهار داشت: یک موضوع؛ کالاهای اساسی بوده است که امسال به ثمر نشست و حجم زیادی از کالاهای اساسی به بندر چابهار ورود کرده است.

بهروز آقایی افزود: دومین هدف؛  قرار دادن بندر چابهار در مسیر خطوط کشتیرانی است که این مهم نیز در آینده نزدیک اجرایی می‌شود، اگرچه اکنون نیز خطوط لاینر به صورت مستقیم بین بنادر دنیا و این بندر در حال تردد است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به افزایش تخلیه و بارگیری در بندر چابهار اعلام کرد: تا امروز بیش از ۵۰درصد افزایش تخلیه و بارگیری نسبت به مدت مشابه سال گذشته را شاهد هستیم.

آقایی خاطرنشان کرد: صادرات از بندر چابهار در حال افزایش است و در روزهای آتی شاهد رشد بیش از پیش در حوزه مواد معدنی خواهیم بود.