دکتر مظفری در دومین جلسه شورای راهبردی شهر‌دانشی کیش مطرح کرد:

توسعه دولت الکترونیک در جزیره کیش در جهت ارتقاء شفافیت

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر توسعه دولت الکترونیک در جزیره کیش، در راستای جلوگیری از فساد اداری و ارتقاء شفافیت به عنوان رکن اساسی راهبرد شهر دانشی تاکید کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، دومین جلسه شورای راهبردی شهر دانش کیش با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران، دکتر ناصر آخوندی معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان، داریوش سلیمی مدیرعامل موسسه آموزشی علوم و فنون کیش و عضو و دبیر شورای راهبردی شهردانشی کیش، دبیر شورا و دستیار مدیرعامل سازمان در حوزه علم و فناوری، روسای دانشگاه‌ها و اساتید شنبه در سالن همایش‌های صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد.

این جلسه با هدف ارائه گزارش پیشرفت کار و مصوبات جلسه اول شورای راهبردی شهر‌دانش کیش برگزار شد و پیگیری ماهیت و ارائه خدمات و اطلاعات دولت الکترونیک در تعامل بین دستگاه‌ها و  نیز یکپارچگی و سازگاری آنان در بخش‌های راهبردی، عملیاتی و فرابخشی مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: توسعه دولت الکترونیک، سیاست سازمان منطقه آزاد کیش در راستای جلوگیری از فساد اداری و ارتقاء شفافیت به عنوان رکن اساسی راهبرد شهر دانشی کیش است.

ضرورت توجه ویژه به بیوتکنولوژی دریایی و کاربردهای صنعتی، دارویی و زیست‌ محیطی از پتانسیل‌های منابع دریایی جزیره کیش و همکاری‌های علمی و پژوهشی بین‌المللی، هدفگذاری کشورهای مشخص برای دعوت به مذاکره و همکاری مشترک از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

همچنین در این جلسه بر ضرورت توجه به کشورهای آسیایی به جهت وجود زمینه‌های همکاری دوجانبه و همچنین بر فعال شدن دانشگاه‌ها و استفاده از پتانسیل‌های همکاری با کشورهای اروپایی درخصوص مشارکت در پروژه‌های مختلف و آموزش زبان تاکید شد.

در پایان جلسه دکتر داریوش سلیمی مدیریت مرکز نوآوری کیش، گزارشی از رویداد معرفی این مرکز به شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌ها ارائه کرد.

گفتنی است، شرکت‌های پیشرو، دانش‌بنیان و خلاق با ارائه درخواست خود می‌توانند از فضاهای کاری اختصاص یافته در ۸طبقه از این برج ۱۱طبقه‌ای استفاده کنند و در این میان شرکت‌های فعال در حوزه‌های فناوری‌های نو در حوزه دریا، گردشگری، حمل و نقل هوشمند، سلامت و مدیریت پسماند که محورهای با اهمیت در جزیره کیش می‌باشند در اولویت قرار دارند.

لازم به ذکر است، از شرکت‌های فعال در مرکز نوآوری کیش در سال نخست اجاره‌ای اخذ نمی‌شود و سال دوم با دریافت حداقل اجاره خواهد بود و صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب ارائه وام‌های مختلف از شرکت‌های مذکور حمایت می‌کند.

گفتنی است، دومین جلسه شورای راهبردی شهر دانش کیش با حضور غلامحسین مظفری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت‌الاسلام سید‌محمد حسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران‌، ناصر آخوندی معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، رضا فرجی‌دانا استاد دانشگاه تهران، حسین سالارآملی استاد دانشگاه امیرکبیر، محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، مجتبی صدیقی استاد دانشگاه امیرکبیر، حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، داریوش سلیمی مدیرعامل موسسه آموزشی علوم و فنون کیش، دبیر شورا و دستیار مدیرعامل سازمان در حوزه علم و فناوری و علی معینی استاد دانشگاه تهران و مشاور پژوهش و نوآوری موسسه آموزشی علوم و فنون کیش در سالن همایش‌های صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد.