در راستای اجرای برنامه‌های مقابله با کروناویروس در جزیره انجام گرفت:

تولید لباس «گان» در قشم جهت مقابله با ویروس کرونا

با تاکید رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم مبنی بر تامین نیازها و تجهیزات مورد نیاز کادرهای درمانی و خدماتی جزیره برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، یک واحد تولیدی پوشاک واقع در شهرک صنعتی طولای قشم برای مقابله با شیوع این بیماری و تامین نیاز جزیره قشم، اقدام به تولید لباس «گان» بیمارستانی کرده است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، تولید لباس‌های گان توسط شرکت کتان الیاف گستر قشم یکی از اقدامات انجام شده در جزیره برای مقابله با گسترش بیماری کرونا است که با حمایت‌های صورت گرفته از سوی سازمان منطقه آزاد قشم انجام گرفته است.

پیش از این شرکت آب و برق و تاسیسات قشم موفق شده بود با تولید روزانه ۱۱هزار و ۴۰لیتر آب ژاول و با بهره‌برداری از فازهای نخست تا سوم طرح تولید آب ژاول ۰.۵درصد، بخش قابل توجهی از نیازهای منطقه آزاد قشم به مواد ضدعفونی کننده را تامین کرده بود.

همچنین چند روز قبل و در جریان مراسم تقدیر از هیات اجرایی مدیریت بیماری کرونا در جزیره قشم بود که حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد که یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان منطقه آزاد قشم با همکاری مرکز رشد، بنیاد برکت و وزارت دفاع موفق به ساختن کیت تشخیصی بیماری کرونا شده و توانسته تاییدیه ساخت را از وزارت بهداشت و درمان اخذ کند.

در همین راستا مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان با حضور در واحد تولیدی کتان الیاف گستر قشم از توان تولیدی این مجموعه در لباس گان مورد نیاز کادرهای درمانی جزیره قشم بازدید کرد.

این واحد تولیدی به عنوان یک مجموعه تولیدکننده انواع پوشاک زنانه مستقر در شهرک صنعتی طولا با توجه به نیاز جزیره قشم و کشور برای تامین لباس‌های مورد نیاز کادرهای درمانی و نیروهای خدماتی تولید لباس‌های مخصوص را در دستورکار خود قرار داده است.

این واحد تولیدی آبان‌ماه سال گذشته و با سرمایه‌گذاری معادل ۵میلیارد ریال، فعالیت خود را در زمینه تولید پوشاک زنانه آغاز کرده و در حال حاضر موفق شده برای ۲۰نفر از نیروهای بومی جزیره اشتغال ایجاد کند.

شرکت کتان الیاف گستر قشم یکی از شش واحد تولیدی فعال در حوزه منسوجات منطقه آزاد قشم است که با هدف تامین نیاز داخل محصولات خود را به بازارهای داخلی عرضه می‌کند و حالا تولید «گان»‌های مخصوص مورد نیاز کادر درمانی و نیروهای خدماتی را انجام می‌دهد.

نمونه‌های آزمایشی تولید شده توسط این واحد تولیدی توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم مورد بررسی قرار گرفته و پیش‌بینی می‌شود طی روزهای آینده تولید انبوه محصولات این شرکت آماده تحویل به کادر درمانی و نیروهای خدماتی قشم باشد.

با توجه به در پیش بودن روزهای سخت و پرکار در زمینه کرونا در کشور و جزیره قشم، طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، تولیدات این مجموعه تولیدی در روزهای آینده با افزایش ظرفیت آماده عرضه خواهد شد.

این لباس‌ها قرار است علاوه بر نیروهای کادر درمانی شهرستان قشم، برای آتش‌نشانان و نیروهای خدمات شهری که هر روز معابر عمومی را ضدعفونی می‌کنند، تولید شود.

گفتنی است، لباس‌های گان در انواع مختلفی وجود دارند بعضی از آنها یک بار مصرف و بعضی دیگر چندبار مصرف هستند. امروزه لباس‌های گان در مدل‌های مختلفی تولید می‌شود، لباس‌های گان را بر حسب نیاز و میزان سفارش طراحی می‌کنند و در بازار به فروش می‌رسانند.