حمیدرضا مومنی در همایش تجلیل مادران شایسته قشمی اظهار کرد:

تکریم مادران، یکی از مهم‌ترین سیاست‌های اجرایی سازمان منطقه آزاد قشم

سازمان منطقه آزاد قشم با همکاری بنیاد فرهنگی و بین‌المللی مادر، با هدف الگوسازی برای مادران جوان جزیره، از 15مادر شایسته قشمی تجلیل کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، ۱۵مادر شایسته جزیره قشم با حضور بنیانگذار بنیاد فرهنگی مادر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد، فرماندار شهرستان، معاونین و مدیران سازمانی و شهرستانی مورد تقدیر قرار گرفتند.

بنیانگذار بنیاد فرهنگی و بین‌المللی مادر با اشاره به اینکه مادران، قلب تپنده خانواده و اجتماع هستند، اظهار کرد: جایگاه مادر محدود به یک مکان و یک زمان نیست.

غلامرضا محمدی، شاخص‌های انتخاب مادران نمونه را از دیدگاه بنیاد مادر برشمرد و گفت: پنج شاخصه در این مجموعه برای انتخاب مادران که ریشه درخت زندگی هستند، تعریف شده است.

وی ادامه داد: مادر نمونه باید فرزند خوبی برای والدین خود، همسری خوب برای همسر، شهروندی شایسته و الگویی مناسب برای اجتماع باشد.

بنیانگذار بنیاد فرهنگی و بین‌المللی مادر افزود: مادر نمونه همچنین باید وظایف و مسئولیت‌های مادری در قبال فرزندانش را به نحو شایسته انجام داده و در زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی تاثیر مثبتی ایجاد کرده باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم هم در این همایش با اشاره به جایگاه ویژه مادر در دین، سنت و روایات بیان داشت: مادران جانشین واقعی خداوند روی زمین هستند.

حمیدرضا مومنی بر لزوم تکریم مادران در خانواده و اجتماع تاکید کرد و گفت: تلاش برای ارتقاء جایگاه و تکریم مادران یکی از مهم‌ترین سیاست‌های اجرایی سازمان منطقه آزاد قشم است.

وی قدردانی از مقام مادر را مبتنی بر تربیت نسل آینده دانست و افزود: بانوان جزیره علاوه بر فعالیت در عرصه‌های اقتصادی، با تربیت فرزندان شایسته، نقش ارزنده‌ای در زمینه اجرای برنامه‌های تجلیل از مقام مادران و بانوان دارند.

مدیر اجتماعی و سلامت و مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در امور بانوان و خانواده نیز از مادران به عنوان نخستین سرمایه‌گذاران توسعه جامعه بشری یاد کرد و افزود: اصلی‌ترین دوره زندگی انسان برای یادگیری و تبدیل شدن به یک انسان توسعه یافته، دوران کودکی است.

فرشته سلجوقی ادامه داد: تربیت شایسته یک انسان برای زندگی در جامعه‌های توسعه یافته، محصول هنر مادران توانا است.

گفتنی است، نخستین آیین نکوداشت مقام والای مادر در جزیره قشم با اهدای لوح‌های تقدیر و هدایایی به مادران شایسته قشمی و عضویت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، فرماندار شهرستان و تنی چند از مدیران و روسای منطقه آزاد قشم در بنیاد مادر به پایان رسید.