بازدید معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس‌جمهور از منطقه آزاد انزلی:

تکمیل زیرساخت‌های مجتمع بندری کاسپین با اتصال به راه‌آهن سراسری

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر تجهیز مجتمع بندر کاسپین گفت: اتصال این بندر به راه‌آهن سراسری، زیرساخت‌های مورد نیاز آن را تکمیل می‌کند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سعید شیرکوند در حاشیه بازدید از منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: کاربری مناطق آزاد در اقتصاد هر کشوری روشن است و در شمال ایران نیاز به ایجاد یک منطقه آزاد جهت استفاده از ظرفیت‌های بندری آن برای توسعه مراودات تجاری و اقتصادی با کشورهای حاشیه خزر احساس می‌شد.

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: فعالیت‌های انجام شده در مجتمع بندر کاسپین از زمان افتتاح آن تاکنون موجب شده که بخشی از کالاهای مورد نیاز کشور که باید از چین وارد بنادر جنوب کشور می‌شد، از طریق بندر کاسپین مستقیما به شمال کشور منتقل شده و از این بندر به سایر نقاط ترانزیت می‌شود.

وی افزود: انتظار می‌رود بندر کاسپین به منظور امکان بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌هایش و تاثیر بر روی اقتصاد منطقه و کشور، هرچه سریع‌تر به راه‌آهن سراسری متصل گردد.

شیرکوند یادآور شد: ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینری موجود در بندر کاسپین، یکی از ظرفیت‌های بسیار مناسبی است که باعث می‌شود سرمایه‌گذاران و تجار، فعالیت‌های خود را با استفاده از مزایا و معافیت‌های منطقه آزاد به راحتی انجام داده و موجبات رونق و شکوفایی منطقه را نیز پدید آورد.

وی با اشاره به بازدید از چند واحد تولیدی در منطقه آزاد انزلی گفت: با توجه به فعالیت‌های اقتصادی و تجاری خوب در حال انجام در این منطقه و وجود واحد‌های تولیدی فعالی که محصولات خود را به سراسر کشور و خارج از کشور صادر می‌کنند، باید بگویم با این شرایط  هر چقدر واحد تولیدی ایجاد کنیم، باز هم کم است.

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس‌جمهور در پایان اظهار داشت: گیلان از ظرفیت نیروی انسانی بالقوه بسیاری برخوردار است که باید از این ظرفیت در جهت توسعه همه‌جانبه این استان به نحو شایسته استفاده شود.