مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اظهار داشت:

تکمیل زیرساخت‌ها و حمایت از سرمایه‌گذاران، از رویکردهای اصلی سازمان منطقه آزاد انزلی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: با ایجاد زیرساخت‌های مناسب در منظرگاه ساحی منطقه، اولین خط دریایی گردشگری میان منطقه آزاد انزلی و بندر انزلی افتتاح می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، رضا مسرور در مراسم افتتاحیه پروژه‌های هفته دولت این منطقه با اشاره به اینکه تکمیل زیرساخت‌های لازم برای هرگونه فعالیت در محدوده منطقه نخستین رویکرد این سازمان طی این مدت بوده، اظهار داشت: وجود زیرساخت، پایه اصلی هر نوع سرمایه‌گذاری است، چراکه با توجه به هوشمندی سرمایه‌گذار، این عزیزان در نقطه‌ای حضور پیدا می‌کنند که همه امکانانت موجود باشد.

وی با اشاره به بهره‌برداری از مجتمع بندری کاسپین که مهم‌ترین زیرساخت این منطقه محسوب می‌شود، تصریح کرد که مجتمع بندری کاسپین در آینده از افتخارات کشور خواهد بود و افزود: پهلوگیری ۵۲فروند کشتی تجاری در این مجتمع بندری ظرف چندماه بیانگر استقبال بازرگانان و تولیدکنندگان کشور از این بندر می‌باشد و این در حالی است که در عرصه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف آن با استقبال سرمایه‌گذاران مواجه شده‌ایم.

مسرور ظرفیت‌های گردشگری استان گیلان و منطقه متبوع خود را بسیار متنوع ارزیابی کرد و خواستار بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌های مغفول مانده در گردشگری دریایی استان شد و گفت: با ایجاد زیرساخت‌های مناسب در منظرگاه ساحی منطقه، اولین خط دریایی گردشگری میان منطقه آزاد انزلی و بندر انزلی افتتاح می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خواستار ایجاد چنین زیرساختی در سواحل چمخاله، تالش و آستارا و ایجاد ارتباط میان آنها در جهت توسعه گردشگری دریایی در استان شد و اضافه کرد: استان گیلان در حوزه‌های مختلف صنعت گردشگری از ظرفیت‌های متنوعی برخوردار است که با همکاری استاندار جدید استان و همکاری نهادهای مربوط، این توانمندی‌ها عملیاتی می‌شوند.

مسرور با بیان اینکه در پرتو تلاش‌های همکاران ما در حوزه صنعت، طی سال‌های اخیر ۷۰واحد راکد و نیمه‌فعال، فعال‌سازی شده و به چرخه تولید کشور بازگشته، اظهار داشت: بی‌تردید اینکه از یک میلیارد دلار صادرات مناطق آزاد ایران، ۴۰۰میلیون دلار متعلق به تولیدکنندگان منطقه آزاد انزلی می‌باشد، ناشی از تلاش‌های مشترک بخش خصوصی و پرسنل این سازمان است و ما این رویکرد را ادامه خواهیم داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به افتتاح ۲۱پروژه عمران و بهسازی روستایی در سطح منطقه، این پروژه‌ها را در راستای مسئولیت اجتماعی خود و ارتقاء سطح کیفی زندگی در سطح منطقه که با همکاری شوراهای هر روستا عملیاتی شده، عنوان کرد و افزود: از همه کسانی که برای ایجاد اشتغال در استان گیلان تلاش می‌کنند، قدردانی می‌کنم.